Dlaczego warto wybrać piec kondensacyjny do ogrzewania domu?

 

Piec kondensacyjny to jedna z najnowocześniejszych form ogrzewania domu i wody. – Zawsze zalecam moim klientom, by rozważyli taki typ pieca – mówi specjalista do spraw systemów grzewczych i pieców, który w Auroks.pl zajmuje się między innymi doradztwem i sprzedażą. Jak zaznacza, jeszcze nie zdarzyło się, by klient, któremu doradził piec kondensacyjny, był niezadowolony z tego wyboru.

 


I nic dziwnego – piec kondensacyjny to metoda na to, żeby z takiej samej ilości paliwa uzyskać więcej energii. Nawet laik zrozumie, że w praktyce oznacza to po prostu mniej pieniędzy wydawanych na paliwo bez utraty komfortu cieplnego w domu. Co ważne, piec kondensacyjny może mieć zastosowanie zarówno jako centralne ogrzewanie w mieszkaniu, jak i jako sprzęt służący do podgrzania wody. W obu przypadkach jest tak samo energooszczędny.

 

Piec kondensacyjny to jedna z najnowocześniejszych form ogrzewania domu i wody. - mówi specjalista 1132(2)
Piec kondensacyjny to jedna z najnowocześniejszych form ogrzewania domu i wody.

 

Jak to możliwe? Piec kondensacyjny działa na takiej zasadzie, że wychwytuje parę wodną powstającą w procesie spalania. W tradycyjnych kotłach jest ona odprowadzana przez komin, a więc bezpowrotnie tracona. Piec kondensacyjny ponownie przetwarza ją na energię, a więc mamy pierwotny i wtóry obieg energetyczny. Wykorzystanie zjawiska kondensacji pary wodnej pozwala odzyskać cała nagromadzoną e niej energię. Dodatkowo piec kondensacyjny poprzez minimalizowanie spalania jest też rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska naturalnego.
Podsumujmy więc: piec kondensacyjny to oszczędność i ekologia w jednym. Warto go wybrać do domu.