Jak wybrać właściwy komin.

 

Przy budowie naszego wymarzonego gniazda, pewnego dnia przyjdzie nam zająć się kominami. Oczywiście liczba mnoga ma tu raczej na celu nadmienienie, że jest tego pełno. U nas raczej będziemy mieli do czynienia tylko z jedną sztuką. Materiały do zamówienia są na Auroks.pl czy to telefonicznie, czy za pomocą internetu. To nie jest szczególnie ważne. Mają praktycznie wszystkie kominy, i to jest to co powinno nas interesować. Pamiętajmy, że cała instalacja jest pierwsza. Reszta osprzętu ląduje później więc nie popełnijmy jakieś faux paux! Głównie mowa tutaj o piecu. Jeśli wybierzemy źle spośród dziesiątek kominów to później możemy mieć nie lada problem.

12720111(4)
Miejmy więc głowę na karku i skupmy się! Skupienie przede wszystkim! Istotna też jest wielkość domu oraz to ilu będzie w nim domowników. Zanieczyszczenia, które będą szły przez wylot nie zawsze będą takie same albo o tej samej gęstości i objętości. Wiele kominów jest na to przygotowanych. Można więc pomyśleć nad czymś uniwersalnym, jeśli nie wiemy na przykład ilu ostatecznie będziemy mieli członków rodziny.
Dylemat nad wybraniem właściwych wlotów nie może zostać potraktowany po macoszemu. Najlepiej zasięgnąć języka u kogoś kto się na tym zna. Zróbmy więc to o czym zdążyłem już napisać na wstępie.

 

Kominy, dach, lampa.12720111(11)
Kominy, dach.

 

Napiszmy mejla, zadzwońmy do sklepu albo pojedźmy na miejsce. Każdy sposób jest dobry aby rozwiać wszystkie wątpliwości i załatwić naszą sprawę perfekcyjnie. Kominy wówczas będziemy mieć z głowy.