Jak wybrałem program do księgowości?

 

Kiedy założyłem moją niewielką działalność gospodarczą, od razu wiedziałem, że zatrudnienie księgowego nie ma sensu. Chciałem zająć się finansami mojej firmy samodzielnie. Program do prowadzenia księgowości znacznie to ułatwia!

 

 

Jak wybrać program do księgowania?

Program księgowy ma wystarczająco dużo funkcji dla  firmy, a przy tym jest łatwy w obsłudze i nie ma w nim za dużo opcji.1_733320(41)
Program księgowy ma wystarczająco dużo funkcji dla firmy.

Wybór programu do księgowania zacząłem od przeszukiwania sieci. http://www.lefthand.pl/ posiadała ofertę programów do księgowania, które odpowiadały na moje potrzeby. Dzięki ich pomocy wybrałem idealne rozwiązanie dla mojego typu działalności. Dzięki temu program księgowy ma wystarczająco dużo funkcji dla mojej firmy, a przy tym jest łatwy w obsłudze i nie ma w nim za dużo opcji. Zawsze też istnieje możliwość rozbudowania o dodatkowe moduły w przyszłości, co sprawia, że raz zakupiony staje się centrum każdej firmy na zawsze. Jest to więc wybór na długie lata.

 

Potrzebne funkcje

Na pewno przydadzą się w programie do księgowania funkcje związane z wystawianiem faktur VAT, a także przygotowywaniem Jednolitego Pliku Kontrolnego – jest to najnowszy wymóg prawny. I chociaż nie obejmuje on wszystkich firm, to niedługo tak będzie, więc warto zawczasu o tym pomyśleć.

 

Najlepiej, jeśli program do prowadzenia księgowości jest prosty w obsłudze. Dzięki temu można sobie z nim poradzić samodzielnie i nie trzeba martwić się o konieczność zatrudniania osoby zajmującej się księgowością do pomocy.