W momencie bliższego kontaktu ze swoim partnerem/partnerką może dojść do sytuacji, w których zapominamy o konsekwencjach niektórych działań, uświadamiając sobie o nich dopiero po fakcie. Malinka (lekki krwiak podskórny, przypominający siniaka) na szyi to jedna z bardziej popularnych oznak intymności. Jest przyjemna w trakcie „zabawy”, lecz w momencie gdy wszystko mija, pojawia się problem – co z nią zrobić? W końcu nieprzyjemnie jest się tłumaczyć wszystkim dookoła, co się stało (a tym bardziej spowiadać się ze swojego życia intymnego).

Jak szybko usunąć malinkę?

Zacznijmy od najważniejszej kwestii, którą każdy z nas powinien wiedzieć. Nie da się usunąć malinki w kilka sekund. Jak wspominaliśmy wcześniej, jest to krwiak, on powinien się zaleczyć, a my możemy jedynie przyspieszyć proces jego gojenia. Dlatego też jeśli czytacie ten artykuł tuż przed ważnym spotkaniem to niestety, ale mamy dla Was inne metody na taką sytuację, które podamy poniżej.

Domowe sposoby na malinkę mają przyspieszyć jej gojenie. Witamina K, którą możemy wykorzystywać na naszą ranę w formie maści, a prócz tego wspomagać się suplementem w postaci tej witaminy w formie tabletek. Szukając kolejnych metod, możemy użyć olejku miętowego, gdyż ten poprawia krążenie krwi i wspomaga regenerację uszkodzonych naczynek. W jego przypadku natomiast należy być uważnym, gdyż za duże dawkowanie spowoduje więcej szkód niż pożytku (ograniczmy się do 2-3 dawek na dzień). Z substancji, które mogą nam pomóc w formie smarowania na malinkę, możemy również wziąć aloes, odciąć kawałek tej rośliny i wycisnąć z niej sok prosto na ranę (działa kojąco i przeciwzapalnie). Możemy również przyspieszyć gojenie „ściągając” stan zapalny z rany. Jak to zrobić? Wystarczy przyłożyć do malinki skórkę od banana na pół godziny.

Musimy pamiętać o tym, żeby nie wystawiać rany na światło słoneczne ani jej nie rozgrzewać. Malinka to krwiak ze stanem zapalnym, grzanie takiej rany może spowodować zwiększenie obszaru jej działania i będzie jeszcze wolniej się goić. Dlatego też możemy również zastosować kostki lodu, przełożone przez materiał i nałożone na ranę. Naczynia krwionośne dzięki temu zaczną się kurczyć i do wyleczenia zostanie nam mniejszy obszar.

Jak zakryć malinkę?

Leczenie malinki może zająć nam przynajmniej kilka dni, dlatego też musimy radzić sobie również innymi sposobami, by przez ten czas nie rzucać się w oczy wśród przyjaciół, rodziny bądź współpracowników. Dlatego w takich sytuacjach musimy zastanowić się nad sposobem zatuszowania śladów. Oczywiście pierwszym z pomysłów, które są najpopularniejsze, to założenie golfa bądź chusty/apaszki na szyję. Jest to dobry sposób i jeśli zazwyczaj wykorzystujemy takie elementy garderoby, nic nie stanie się podejrzane. Gorzej natomiast jeśli nagle zaczniemy chodzić z zakrytą szyją, gdzie zawsze była jednak mocno widoczna. Do tego pamiętajmy o tym, że noszenie golfa latem może wydawać się nad wyraz dziwne. Chusta jeszcze może być w momencie, gdy macie odpowiednio dopasowany cały strój jak np. zwiewna suknia czy kapelusz.

Prócz zmian ubioru może nam pomóc wsparcie każdej kobiety, czyli makijaż. Z kosmetyczki należy wyciągnąć korektor i puder, którymi jesteśmy w stanie zakryć ślady. Należy natomiast pamiętać, by kosmetyki te były jaśniejsze od tych wykorzystywanych do codziennego make-upu, gdyż jak wiemy, skóra na szyi jest jaśniejsza niż ta na twarzy.

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. artykuł pełen przydatnego info, świetnie napisany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *