Mimo że na całym świecie promowane są ideały kobiecej urody, każda przedstawicielka płci pięknej jest inna i nie jest w stanie dostosować się fizycznie do prezentowanych przez media kanonów. Na szczęście to właśnie indywidualizm i unikalność sprawiają, że kobiety są atrakcyjne. Jaki byłby świat, gdybyśmy wszyscy zachowywali się i wyglądali tak, jak jest to kreowane przez celebrycki świat? Należy przełamywać schematy i nie dać się konwenansom i stereotypom, które mogą doprowadzić do niepotrzebnych kompleksów. Tak jest choćby z figurą – z wizualnej cechy, którą powszechnie uznaje się za wadę, można w kilku prostych krokach zrobić zaletę i wydobyć swoje indywidualne piękno. Nawet w przypadku figury gruszki, która dla wielu jej posiadaczek może być prawdziwym utrapieniem, można stworzyć cudowną stylizację wyszczuplającą i podkreślającą najważniejsze obszary ciała. Ten artykuł wyjaśni, jaki fason sukienki dla figury gruszki wybrać, by wyglądać oszałamiająco!

Jaka sukienka do figury gruszki będzie najlepsza?

Kobieca figura gruszki charakteryzuje się obfitszymi biodrami i węższą talią – mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach to sylwetka marzeń, jednak posiadaczki takiej sylwetki doskonale wiedzą, z iloma problemami stylizacyjnymi idzie im się mierzyć. Nie zawsze mogą ubrać każdy fason sukienki i każdą długość – niewłaściwe posunięcie niestety może zakończyć się groteskowym wyglądem. Jak tego uniknąć?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na długość sukienki dla sylwetki gruszki – tutaj sprawdzą się zarówno modele maxi, jak i mini. W przypadku tej dłuższej wersji możemy się liczyć z optycznym wysmukleniem sylwetki, a z kolei, stawiając na kreację do kolan, podkreślimy zgrabne łydki. Przy figurze gruszki nie poleca się natomiast spódniczek i sukienek mini – mogą one niepotrzebnie uwydatnić masywne uda i wizualnie nadać dolnej partii ciała ciężar. Nie oznacza to jednak, że ubieranie krótszych kreacji jest zupełnie zabronione – właśnie w porze letniej, podczas której doskwiera upał, warto wyposażyć się w model sukienki o kroju A, zwężany dodatkowo paskiem lub tasiemką.

Drugą ważną kwestią w wyborze odpowiedniej sukienki dla kobiety o “gruszkowych” kształtach jest fason – ich największymi sprzymierzeńcami są sukienki o lekko rozkloszowanym kroju lub te wykonane z lejących się materiałów. Dobrze będzie wyposażyć się w modele posiadające delikatne plisy i falbanki. Bardzo dobrze przy dopasowywaniu sukienki dla gruszki sprawdzi się model ołówkowy, który jest uwielbiany przez kształtne gwiazdy światowego formatu – Kim Kardashian i Beyonce.

Figura gruszka – jaka sukienka sprawdzi się na specjalne okazje?

Inaczej sprawa przedstawia się, kiedy gruszka musi ubrać odpowiedni outfit na elegancką okazję. Można tu mówić zarówno o spotkaniu biznesowym, kolacji z szefem bądź codziennej pracy, która wymaga nienagannego ubioru. W tej ostatniej opcji nie należy stawiać tylko i wyłącznie na sukienki, jednak stanowią one niewątpliwie szybki i bezbłędny przepis na doskonały i stylowy wizerunek.

Jaka sukienka dla gruszki będzie idealna, jeśli szuka się czegoś eleganckiego? W tym przypadku musimy pamiętać, że mamy do wyboru najróżniejsze fasony – nie tylko te najbardziej popularne, ołówkowe. Do pacy bardzo dobrym rozwiązaniem będzie rozkloszowany fason sukienki w stonowanym, najlepiej pastelowym kolorze. Z kolei w przypadku przygotowywania ubioru na biznesowe spotkanie, warto postawić na ozdobienie sukienki lub spodni odpowiednią marynarką z poszerzaną linią ramion – ten element można śmiało łączyć z nieco luźniejszym dołem. 

 

Sprawdź też inne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *