Gdybyśmy cofnęli się w czasie do lat 90., to na zadane pytanie: czym dla Pana jest garnitur, otrzymalibyśmy jedną i bardzo zbliżoną do siebie odpowiedź. Większość z mężczyzn odpowiedziałaby pewnie, że garnitur to elegancki strój, który zakłada się na ważne uroczystości lub spotkania biznesowe, i do którego należy dobrać odpowiednią koszulę, krawat i eleganckie buty. Czy dziś na podobne pytanie otrzymalibyśmy taką odpowiedź? Niekoniecznie. Czasy się zmieniają, a wraz z nimi trendy, które w tym wypadku dotyczą obuwia zakładanego do garnituru. Trampki męskie do garnituru — bo o nich mowa — weszły nieoczekiwanie na salony i przewróciły świat mody do góry nogami. 

Czy można ubrać trampki do garnituru na wesele?

Moda to oczywiście dość subiektywny temat, w którym panujące trendy to jedno, a końcowe zdanie osoby, która zdecyduje się na jakieś rozwiązanie dotyczące stroju, to drugie. Jednak zdaniem wielu, trampki męskie do garnituru to odważne, ale bardzo ciekawe i dobrze prezentujące się połączenie. 

Jak zawsze w tego typu przypadkach „diabeł tkwi w szczegółach”. Żeby cały zabieg się udał, to garnitur i trampki muszą być do siebie bardzo dobrze dopasowane. Weźmy za przykład wesele, które w Polsce traktowane jest od zawsze w bardzo poważny i konserwatywny sposób — mowa oczywiście o ubiorze państwa młodych. Odpowiadając na postawione wyżej pytanie, można założyć trampki do garnituru na wesele, ale sam krój marynarki musi być w stylu sportowym, bardzo dobrze dopasowanym do reszty ciała. Wówczas eleganckie, ale przy tym sportowe trampki świetnie się z nim skomponują. 

Nowoczesne stylizacje — trampki do garnituru 

Czy trampki pasują do garnituru? Jak najbardziej tak, dlatego warto stawiać na takie połączenie. Na koniec jednak słów kilka o możliwych błędach, które dotyczą omawianego zagadnienia. Musisz pamiętać, że nie wszystkie trampki męskie do garnituru będą tworzyć z nim spójną całość. Innymi słowy, nie każde połączenie garnituru z trampkami jest możliwe. Z całą pewnością nie powinno łączyć się ciemnych garniturów ze sportowym obuwiem. Tak samo powinieneś raczej unikać garniturów, których materiał mieni się w świetle. Żeby konkretne połączenie miało sens, Twój strój powinien być nie tylko odpowiednio dopasowany, ale dobrze, jeśli dominować będą na nim odcienie szarości. Z drugiej strony nawet doskonale dobrany garnitur na nic się nie zda, jeśli źle dopasujesz do niego trampki. 

Należałoby unikać kolorowych butów, a skupić się albo na białym obuwiu lub postawić na połączenie kolorów czarnego lub granatowego z białym. Na szczęście trampki do garnituru na wesele to temat bardzo popularny i na czasie, dzięki czemu każdy, nawet mało obeznany w modowych trendach, może na własną rękę wyszukać w Internecie przykładowe stylizacje, dzięki którym o wiele łatwiej dokona ostatecznego wyboru. Warto zaryzykować i wypróbować opisaną stylizację, ponieważ nie tylko jest komfortowa, ale może też pozytywnie zaskoczyć innych zebranych gości. 

Sprawdź też inne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *