Pączki to słodkie przysmaki, cieszące się w Polsce ogromną popularnością. W Tłusty Czwartek produkowane są one masowo. Przygotowywane są jedną z najpopularniejszych technik kulinarnych – poprzez smażenie na głębokim tłuszczu. Po ich przygotowaniu pojawia się pytanie: “Co zrobić z olejem po pączkach?”. Czy można wylać go do zlewu bądź toalety? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Czy olej po smażeniu pączków można wylać do zlewu lub toalety?

Olej po smażeniu pączków stanowi problematyczny odpad, ponieważ mało kto wie, jak go prawidłowo utylizować. Sporo osób sądzi, iż najprostszym sposobem na pozbycie się zużytego tłuszczu jest wylanie go do zlewu lub toalety. Jednak to bardzo zły pomysł, który może doprowadzić do zatkania kanalizacji i odpływu, a nawet wylania ścieków i zalania lokalu. Trzeba pamiętać, że tłuszcze nie rozpuszczają się wodzie. Zatem, wylewając je do kanalizacji, trzeba mieć świadomość, że osiadają one na ściankach rur i w połączeniu z innymi zanieczyszczeniami tworzą zatory. W efekcie w instalacji powstaje zakrzepła masa z resztek nieulegających biodegradacji, która zatyka rury. Zdarza się, że w takich przypadkach konieczne jest wezwanie fachowca, ponieważ nawet silne detergenty nie są w stanie usunąć tak poważnego zatoru.

Co z olejem po smażeniu pączków, aby nie zatkać kanalizacji? Praktyczne porady

Zastanawiasz się, co zrobić z olejem po smażeniu pączków, skoro nie można wylać go do zlewu ani toalety? Otóż jest kilka sposobów na jego bezpieczną utylizację. Pierwszy z nich polega na nawiązaniu współpracy się ze skupem oleju posmażalniczego. Tego typu firmy oferują odbiór oleju specjalistycznymi pojazdami. Cały proces odbywa się szybko i sprawnie.

Jeśli jednak nie dysponujesz tak dużą ilością zużytego oleju, możesz przelać go do słoika, butelki lub innego szczelnego pojemnika, a następnie wyrzucić do worka na odpady zmieszane. Dobrą opcją jest również oddanie oleju po smażeniu pączków do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Należy jednak pamiętać, że niektóre PSZOKi nie przyjmują zużytego oleju z gospodarstw domowych.

Jak znaleźć zaufaną firmę skupującą olej posmażalniczy?

Już wiesz, co z olejem po smażeniu pączków. Teraz zastanawiasz się, jak wybrać firmę skupującą zużyty tłuszcz? Postaw na zaufane przedsiębiorstwo, dbające o dobro środowiska. Zanim zdecydujesz się na współpracę z daną firmą, dowiedz się, czy posiada ona wszelkie niezbędne zezwolenia na utylizację zużytego oleju. Ponadto sprawdź, jak wygląda jej oferta. Uzyskaj informację, czy przedsiębiorstwo samodzielnie odbiera tłuszcz od klienta, a także czy zapewnia dostęp do specjalnych pojemników przeznaczonych do przechowywania oleju. Najlepiej postawić na doświadczony skup, działający na rynku od lat i cieszący się dobrymi opiniami klientów. Bardzo polecana jest firma Euro Eko Polska, której ofertę można znaleźć na stronie: https://euro-eko-polska.pl/zakup/. Przedsiębiorstwo to funkcjonuje od 2005 roku, dzięki czemu może pochwalić się szeroką wiedzą i doświadczeniem. Posiada ono specjalistyczną flotę i zapewnia dojazd do różnych zakątków kraju. Obsługuje hotele, zakłady produkcyjne, food trucki, stołówki, restauracje i wiele innych zakładów gastronomicznych. Firma Euro Eko Polska dysponuje profesjonalnymi pojazdami wyposażonymi w sorbenty do niwelowania niekontrolowanych rozlewów oleju, dlatego gwarantuje usługi na najwyższym poziomie. Ponadto zapewnia swoim klientom własne pojemniki do przechowywania zużytego oleju.

Zatem, zamiast zastanawiać się, co zrobić z olejem po smażeniu pączków, już teraz skontaktuj się z Euro Eko Polska. Podczas konsultacji z obsługą skupu ustalisz warunki współpracy dotyczące odbioru oleju, a także liczby i pojemności pojemników na tłuszcz przeznaczony do utylizacji. Możesz być pewien, że współpraca z tą firmą przebiegnie bardzo pomyślnie. Ponadto będziesz miał pewność, że utylizujesz zużyty olej w sposób prawidłowy, niezagrażający środowisku i instalacjom znajdującym się w Twoim lokalu.

Sprawdź też inne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *