Dekolt odgrywa ważną rolę w prezentacji całego stroju. Występuje w bluzkach, swetrach, sukienkach, koszulkach, czy kombinezonach. Odpowiednio dopasowany musi współgrać z typem sylwetki. Bardzo istotna jest znajomość reguł panujących przy doborze dekoltu. Panie decydując się na kreację, muszą wiedzieć jaki typ dekoltu wyeksponuje zalety ich figur, a który efektywnie zatuszuje mankamenty. Typy dekoltów to szeroki temat i ściśle związany z typami sylwetek. Zadając sobie pytanie, jaki rodzaj dekoltu pasuje do danej sylwetki, musisz wiedzieć jakim typem sylwetki się charakteryzujesz.

Jakie są rodzaje dekoltów – typy 

Dekolt zabudowany

Golfy i stójki to bardzo specyficzny typ dekoltu i z całą pewnością nie jest przeznaczony dla każdego. Nowoczesne golfy bywają bardzo eleganckie i efektowne, jednak dedykowane jedynie dla określonych typów figury. Zdecydowanie golfy bardzo dobrze prezentują się na osobach wysokich, smukłych, charakteryzujących się długą szyją. Golfy nigdy nie prezentują się dobrze na paniach z dużym biustem i rozbudowanymi ramionami. 

Dekolt okrągły

Najczęściej stosowany rodzaj dekoltu. Powszechnie spotykany na koszulkach, t-shirtach, swetrach, bluzach sportowych. Jest ulubionym rodzajem dekoltu wśród projektantów odzieży sportowej. Idealnie pasuje do figury, typu gruszka, natomiast nie prezentuje się dobrze na dużym biuście.

Dekolt kwadratowy

Bardzo modny, kobiecy, okrywający obojczyki i subtelnie podkreślający dekolt damski, Jest stosowany w bluzkach i sukienkach. Optycznie powiększa piersi, dlatego dobrze komponuje się z sylwetką o małym biuście. Ponieważ kwadratowy dekolt odkrywa dość dużo, należy ostrożnie dobrać biustonosz, aby nie był widoczny. Bardzo dobrym wyborem jest bardotka, która podnosi biust i go eksponuje.

Dekolt na plecach

Bardzo reprezentacyjny i przykuwający uwagę. Dekolt na plecy pasuje do sylwetki zgrabnej i smukłej. Zdecydowanie okazale się prezentuje u pań szczupłych, cieszących się plecami, pozbawionymi nadmiernej tkanki tłuszczowej. Ubierając elegancką sukienkę z przebojowym dekoltem na plecach, należy ostrożnie dobrać biustonosz. Najlepszym wyborem jest biustonosz zapinany z przodu z ozdobnym tyłem lub będący niewidocznym.

Dekolt amerykański

Celebryta wśród dekoltów, bryluje na hollywoodzkich eventach i na czerwonym dywanie. Kreacje z amerykańskim dekoltem są chętnie wybierane przez panie o obfitym biuście. Sukienki z tego typu dekoltem są wiązane na karku lub mają specjalnie wyprofilowane ramiączka. Wieczorowe suknie, charakteryzujące się dekoltem amerykańskim są jednymi z ulubionych kreacji wieczorowych. Ten rodzaj dekoltu idealnie pasuje dla pań o figurze gruszka czy jabłko, jak również na figurach idealnie szczupłych modelek.

Dekolt hiszpański

Jednoznacznie kojarzący się z bluzką hiszpanką, latem i opalonymi ramionami. Ekspresyjnie odkrywa ramiona i dekolt, ładnie prezentuje się na większości typów sylwetek. Dekolt hiszpański eksponuje szyję i podkreśla jej smukłość i długość. Dekolt hiszpański w połączeniu z opadającą falbanką jest niezwykle kobiecy i seksowny.

Sprawdź też inne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *