Od pewnego czasu coraz częściej w sieci spotkać można się ze zdjęciami kobiet, których twarz oklejona jest kolorowymi taśmami. Wiele osób zastanawia się, o co w tym tak właściwie chodzi. Odpowiedź jest prosta. Jest to kinesiotaping estetyczny, czyli po prostu taping twarzy. To skuteczna i coraz popularniejsza metoda pozwalająca w niezwykły sposób odmłodzić wygląd twarzy. Na czym polega?

Czym jest taping twarzy?

Taping twarzy to metoda kosmetyczna pozwalająca na odmłodzenie twarzy. Co ważne, przynosi ona naprawdę zachwycające efekty. Nie może zatem dziwić jej coraz większa popularność wśród pań. Oczywiście nie jest to recepta na wszelkie bolączki, jednak z pewnością poprawia wygląd twarzy i sprawia, że skóra wygląda młodziej. Taping warto łączyć z jogą twarzy oraz automasażami. Wówczas liczyć można na jeszcze lepsze efekty. Sam taping polega na naklejaniu na twarzy taśm kinezjologicznych, które do tej pory głównie stosowane były przez fizjoterapeutów. To te same kolorowe taśmy, które często zauważyć można na ciałach sportowców. Taśmy przywracają sprężystość skóry oraz uelastyczniają twarz. Ważne jest jednak, aby były prawidłowo aplikowane.

Dla kogo taping twarzy?

Taping na twarzy polecić można zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Przede wszystkim poleca się go głównie tym osobom, na których twarzach zaczynają być już widoczne skutki upływającego czasu. Z tapingu może oczywiście również skorzystać każdy, kto pragnie poprawić wygląd swojej skóry. To skuteczny sposób na zmarszczki, utratę jędrności czy napięcia mięśni.

Jak zrobić taping twarzy?

Na początku należy odpowiednio przygotować skórę twarzy do zabiegu. Ważne jest, aby przed tapingiem nie stosować preparatów kosmetycznych z silnymi substancjami aktywnymi. W innym wypadku ryzykuje się wystąpienie reakcji alergicznej w połączeniu z klejem. Przed zabiegiem należy także dokładnie umyć i oczyścić skórę twarzy. Sam zabieg zaczyna się od naklejenia taśm. Te naklejone mogą być na czoło, okolice oczu, policzki, nos czy na podbródek lub szyję. Naklejone taśmy należy pozostawić na twarzy przez okres 6-8 godzin. Po tym czasie należy je delikatnie zdjąć. W tym celu dobrze jest namoczyć je letnią wodą i delikatnie rolować. Zejdą wówczas bezboleśnie. Po usunięciu taśm twarz należy umyć i nałożyć kosmetyki pielęgnujące. Jak właściwie działają taśmy wykorzystywane w tapingu twarzy? Po ich aplikacji dochodzi do delikatnego uniesienia skóry. Zwiększa się tym samym przestrzeń między tkanką podskórną. Dzięki temu zmniejsza się napięcie, poprawia krążenie i zmniejsza się ucisk na naczynia limfatyczne. Tkanki stają się odżywione i dotlenione. Jak często taping twarzy może być stosowany? Zabieg stosować można co 2-3 dni przez miesiąc.

Jakie są zalety tapingu twarzy?

Taping estetyczny twarzy przynosi wymierne korzyści. Wśród nich wymienić można modelowanie linii twarzy, regenerację najgłębiej położonych tkanek czy rozluźnienie napięć mięśniowych. Dzięki temu poprawia się elastyczność i jędrność skóry. Tkanki są bardziej odżywione i dotlenione. Nie może zatem dziwić, że kinesiotaping estetyczny twarzy cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Sprawdź też inne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *