Grunge to dość popularny styl, ale na pewno nie jest dla każdego. To idealny charakter dla wszystkich tych, którzy pragną się wyróżnić i które poprzez ubrania chcą wyrażać swoją osobowość. To, co przede wszystkim charakteryzuje ten styl to luźne swetry, ciężkie buty i dodatki z ćwiekami. W takim stroju nie można być niezauważonym. Warto zatem wiedzieć nieco więcej o stylu grunge i o tym, co tak naprawdę się na niego składa

Co to jest styl grunge?

Luz, naturalność i pewnego rodzaju niedbałość. Tak w skrócie scharakteryzować można grunge. Osobą, która najbardziej się z tym stylem kojarzy, jest na pewno wokalista zespołu Nirvana, Kurt Cobain. Największą popularnością styl ten cieszył się u schyłku lat 90. XX wieku. Dziś znów wraca do mody. To, co się z nim obecnie kojarzy przede wszystkim to szeroka krata. Można śmiało powiedzieć, że to właśnie ten deseń najbardziej utożsamiany jest z tym stylem ubierania. 

Styl ubierania grunge, czyli jaki?

Na grunge składa się wiele elementów. Zacząć można od stóp. Wiosną i latem obowiązkowe są trampki. Najlepiej, aby wyglądały na już nieco przechodzone. Jesienią i zimą królują glany. Jeśli chodzi o górę, to wspomniano już o szerokiej kracie. W tym właśnie deseniu koszule noszą osoby preferujące styl grunge. Jeśli o kolorystykę chodzi, to chyba nie trudno się domyślić, że królują tu ciemne kolory. Jest to przede wszystkim czerń, brąz, szarość, ale także ciemna zieleń, khaki, oliwka i bordo. Oczywiście dozwolone jest tu przełamywanie tych kolorów i stosowanie kontrastów. Często osoby preferujące styl grunge wybierają np. dodatki w kolorze czerwonym. 

Jakie jeszcze ubrania charakterystyczne są dla tego stylu? Wspomniano o luźnych i kraciastych koszulach. Dodać można tu jeszcze swetry oversize. Co ważne, im bardziej są one wyciągnięte, tym lepiej. Wygoda jest tu w końcu najważniejsza. Odpowiadając na pytanie, jak wygląda styl grunge, nie można zapomnieć o skórzanych ramoneskach. Poza tym grunge charakteryzuje się jeszcze noszeniem luźnych spodni, legginsów czy prostych sukienek, jeśli chodzi o panie. Mówiąc o stylu grunge, wspomnieć trzeba koniecznie jeszcze o dodatkach. Wśród nich wyróżnić można z pewnością ciężkie i metalowe bransoletki, rękawiczki bez palców, duże czapki, chusty w kratę, duże torby oraz paski z ćwiekami. Takie dodatki idealnie uzupełniać będą stylizację grunge.

Dla kogo styl grunge?

Wiedząc, jak się ubierać w stylu grunge, powiedzieć można jeszcze o tym, do kogo jest on skierowany. Jak powiedziano na początku, nie każdy się w nim odnajdzie. Na pewno nie można go polecić osobom preferującym klasykę. Dla seniorów to również może nie być najlepszy wybór. Jest to bowiem styl, który najbardziej upodobali sobie ludzie młodzi. Sprawdzi się w przypadku osób, które lubią się wyróżniać, być duszą towarzystwa, zwracać na siebie uwagę, wyrażać głośno swoje zdanie. Jest to zatem styl dla osób oryginalnych i poniekąd buntowniczych. 

Sprawdź też inne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *