Ubiór to nie tylko zwykła rzecz, którą musisz mieć na sobie. Może być on wygodny, ale jednocześnie pozwoli Ci na wyrażenie siebie. Istnieje mnóstwo różnych stylów i możliwości. Każdemu z nas podoba się coś innego i ubiera się w inny sposób. Jeśli jesteś w trakcie poszukiwań idealnego rozwiązania dla Ciebie, to trafiłaś perfekcyjnie, ponieważ w tym artykule dowiesz się, jak ubierać się w stylu vintage oraz na co zwrócić uwagę podczas tworzenia kreacji.

  1. Wybierz ubrania, które wyglądają zgodnie z aktualnymi trendami

Jeśli zamierzasz wkroczyć w świat stylu vintage, powinnaś wiedzieć, że wielu współczesnych projektantów i domów mody ma ogromne archiwa ubrań, które stale uzupełniają i z których czerpią inspirację. W rzeczywistości większość współczesnej mody jest tak naprawdę reinterpretacją stylów z przeszłości i zdziwiłabyś się, jak bardzo wiele współczesnych projektantów odzieży zbliża się do replikowania starszych ubrań. Znalezienie i noszenie jednego takiego ubrania to łatwy sposób na osiągnięcie wymarzonego przez Ciebie stylu mody vintage. 

  1. Nowoczesne dodatki

Połączenie ubrań w stylu vintage ze zdecydowanie nowoczesnymi butami, torebkami i okularami przeciwsłonecznymi to łatwy sposób na radykalne ugruntowanie fantazyjnej odzieży. Łatwo jest zachować uproszczony ogólny wygląd, wybierając kolor, który jest obecny w odzieży i nosząc nowoczesne dodatki w tym samym kolorze. Przykładowo komplety w żywych kolorach w połączeniu z czarnymi dodatkami to niesamowicie ciekawy oraz szybki sposób na unowocześnienie klasycznego ubrania w stylu vintage. Pamiętaj, że ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Styl vintage jest cudowny, jeśli chodzi o dowolność. Możesz odnaleźć się w jego prostocie i trochę ją urozmaicić, a i tak będziesz prezentować się świetnie.

  1. Mieszanie starych i nowych elementów

Łączenie w pary ubrań w stylu vintage to prawdopodobnie najłatwiejszy sposób na rozpoczęcie Twojej przygody z tym sposobem ubioru. Jest to także prosty sposób na zebranie bardzo wyjątkowego i bardziej wyszukanego ubrania w stylu vintage i uczynienie go przyjemniejszym i ciekawszym elementem do noszenia w ciągu dnia. Nie przesadzaj jednak z doborem poszczególnych ubrań, aby nie wyglądało to śmiesznie i niesmacznie. Próbuj do woli.

  1. Mieszanie epok 

Nawet w przypadku ubierania się od stóp do głów w stylu vintage, z dołączonymi akcesoriami, możliwe jest dodanie akcesoriów w sposób, który sprawi, że Twój strój będzie wydawał się bardziej fascynujący i przyciągnie uwagę większej grupy ludzi. Co zaskakujące, miksowanie epok może mieć taki sam efekt, jak łączenie nowych i zabytkowych kawałków. Niespodziewane kombinacje w żywych kolorach, zaskakujące połączenia tkanin i fasonów oraz warstwy kontrastujących wzorów zawsze sprawiają, że strój wygląda zarówno wyjątkowo nowocześnie, jak i ponadczasowo. W rzeczywistości miksowanie epok może być po prostu najbardziej zabawnym i ekscytującym sposobem noszenia vintage. Tutaj, także warto pamiętać, że Twoją jedyną granicą będzie wyobraźnia. Eksperymentuj i wybierz to co podoba Ci się najbardziej. 

 

Sprawdź też inne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *