Usta przywodzą na myśl symbol uśmiechu i zmysłowości. Przy ich pomocy wyrażasz rozmaite emocje, a także okazujesz czułość bliskim osobom. Dlatego też tak ważne jest to, by odpowiednio je pielęgnować. Skóra na wargach jest wyjątkowo delikatna, a co za tym idzie, podatna na podrażnienia i przesuszenie. Suche usta powodują dyskomfort i sprawiają, że wszelkiego rodzaju pomadki i błyszczyki gorzej się na nich prezentują. Jak walczyć z tym problemem?

Co na suche usta okaże się najbardziej skuteczne?

Jeśli chodzi o spierzchnięte usta, przyczyny tej kłopotliwej przypadłości mogą być bardzo różne. Pierwszą i dość prozaiczną z nich jest odwodnienie organizmu. Gdy nie wypijasz wystarczającej ilości płynów danego dnia, negatywnie odbija się to zarówno na Twoim samopoczuciu, jak i na ciele, a co za tym idzie, wyglądzie. W takim przypadku wystarczy regularnie dbać o to, by wypijać przynajmniej dwa litry wody dziennie, dodatkowo wspomagając się kosmetykami pielęgnującymi, aby usta odzyskały swoją jędrność i zadowalający poziom nawilżenia w możliwie jak najkrótszym czasie.

Kolejną przyczyną spierzchniętych warg jest nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne. Promieniowanie UV posiadają szkodliwe działanie na ludzką skórę, dlatego zwłaszcza wiosną, latem i wczesną jesienią powinnaś aplikować na usta kosmetyki z filtrami ochronnymi. W przeciwnym wypadku suche usta staną się kłopotem, który będzie towarzyszył Ci zdecydowanie dłużej, niż mogłabyś sobie tego życzyć. Gdy Twoje wargi są przesuszone, może to być również wina mrozu i chłodnego wiatru. Nic więc dziwnego, że zimą należy przyłożyć do pielęgnacji ust szczególną wagę. Ostatnią z najczęściej występujących przyczyn suchych i bolących warg jest niedobór witaminy A i witamin z grupy B.

Rozpoznać przyczynę problemu i skutecznie go wyeliminować

Co na suche usta będzie najskuteczniejsze? Przede wszystkim rozwiązania dobrane do indywidualnych potrzeb. Jeśli cierpisz na brak witaminy, suche usta przestaną być Twoim problemem wtedy, gdy zaczniesz ją suplementować lub przyjmować większe ilości pożywienia, w którym ona występuje. Zrezygnuj ze zbyt częstego używania trwałych matowych pomadek, których formuła sprzyja wysuszaniu i na dłuższą metę może wyrządzić sporo szkód. Zainwestuj w odpowiednią pielęgnację. Możesz połączyć starannie wyselekcjonowane kosmetyki dobrej jakości z domowymi sposobami. Okład z miodu okaże się niezastąpiony, tak samo jak peeling wykonany z cukru. Jeżeli posiadasz aloes, rozetnij liść i nałóż na wargi żel, który z niego wypłynie i który cechują właściwości intensywnie regenerujące. Nieocenioną pomocą na suche usta będzie też warstwa wazeliny. Koniecznie zaopatrz się w ochronne pomadki do ust, które zadziałają niczym bariera przeciw promieniom słonecznym i podmuchom chłodnego powietrza. Ważne, by miały one skład bazujący na witaminach i wyciągach roślinnych. Nie zaszkodzi także zakup głęboko odżywiających maseczek na usta oraz specjalnych balsamów. Do tego pij dużo wody, a suche usta szybko staną się wyłącznie niemiłym wspomnieniem!

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. Inteligencję i poziom autora widać od razu – świetna treść!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *