Puszące się włosy to problem, z którymi mierzy się wiele kobiet na całym świecie. Okazuje się, że przyczyną niesfornie układających się kosmyków jest ich niewłaściwa pielęgnacja. Sprawdź, jak szybko i tanio wygładzić włosy i to za pomocą domowych sposobów!

Dlaczego włosy się puszą?

W większości przypadków za puszenie się włosów odpowiedzialna jest ich zła pielęgnacja. Używanie kosmetyków obciążających, zbyt częste suszenie i prostowanie ich czy upinanie kosmyków w niewłaściwą fryzurę – to tylko niektóre z głównych przyczyn puszących się włosów. Jednak nie wszystkie kobiety borykają się z tym problemem – najczęściej dotyczy to Pań, które mają włos wysokoporowaty (zniszczony, suchy) lub naturalnie kręcony. Posiadając tego typu pasma, szczególnie należy dbać o ich właściwą kondycję, unikając szkodliwych czynników. Jak to robić?

Jak wygładzić włosy – domowe sposoby?

  1. Odpowiednia pielęgnacja za pomocą kosmetyków

Jak już zdążyłaś przeczytać, pielęgnacja włosów ma kluczowe znaczenie w pozbyciu się puszących się kosmyków. Na bok powinny odejść te szampony i odżywki, które zapobiegają przetłuszczaniu się włosów, a na ich miejsce wejść produkty wysoko nawilżające. Pomagają one osiągnąć właściwy poziom nawilżenia włosów, zapobiegając tym samym ich nadmiernemu wysuszeniu.

Dodatkowo produkty zawierające SLS-y powszechnie uznawane za obciążające substancje, z powodzeniem mogą znaleźć się w niezbędniku kobiety o puszących się włosach. Silikony odpowiednio chronią włos przed czynnikami zewnętrznymi, zabezpieczając go przed utratą sprężystości czy wilgoci.

Olejowanie włosów jest również doskonałym pomysłem, jeśli pragniesz być posiadaczką błyszczących, lśniących pasm. Należy jednak pamiętać, żeby nie wykonywać tego zabiegu zbyt często, gdyż może on przetłuścić skórę głowy i kosmyki znajdujące się na niej. Do olejowania najczęściej używa się oleju kokosowego, z czarnuszki, lnianego lub arganowego.

  1. Właściwa szczotka lub grzebień

Ostatnio popularność wiodą szczotki typu tangle teezer, które skutecznie rozczesują włosy. Jak się jednak okazuje, ich używanie nie jest wcale dobre dla włosów, tym bardziej tych puszących się. Warto zatem zainwestować w grzebień z drewnianego materiału o szeroko rozstawionych ząbkach lub szczotkę z włosia dzika, która nie splącze włosów, a odpowiednio rozczesze je, nie niszcząc ich.

  1. Domowe płukanki i maski

Bardzo dobrym sposobem na utrzymanie właściwego nawilżenia włosa, będzie stworzenie własnych odżywek lub płukanek, które od zarania dziejów doceniane są przez światowej sławy fryzjerów. Najlepszą maską, której składniki ma chyba każdy pod ręką, będzie ta z jajek i miodu – właściwie odżywi i wygładzi włosy, nadając im długotrwały blask. Domowa nawilżająca płukanka, która prawidłowo zakwasi włos, będzie ta przygotowana z octu jabłkowego.

 

 

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. profesjonalna treść, nic dodać, nic ująć

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *