Planując zakup prezentu, każdy zastanawia się, co takiego potrzebować może obdarowywana osoba. Podarunek ma być nietypowy i najlepiej, aby przypominał jej o tym, od kogo dostała niezwykły przedmiot. Ważne jest także, aby prezent cechował się funkcjonalnością, trwałością, a jednocześnie pokazywał wyjątkowość obdarowywanego.
Czy można kupić portfel na prezent?
Portfel to element, z którego korzysta niemal każdy człowiek niezależnie od wieku. Równie mocno ucieszy się z jego otrzymania mała dziewczynka, jak i dorosły mężczyzna. To, co je będzie różnić to fason, wielkość, sposób zamknięcia oraz kolor – dla kobiet przeważnie wybiera się jasne barwy, natomiast mężczyźni przeważnie gustują w stonowanych paletach. Czy kupuje się portfel na prezent, pozwalając, aby stał on się sentymentalna pamiątką? Tak naprawdę znając osobę obdarowywaną, jej preferencje czy styl życia istnieją duże szanse na dopasowanie go do nowego właściciela.

Portfel na prezent damski to wyzwanie dla każdego chcącego obdarować

takim prezentem kobietę. Standardowy model przeznaczony dla Pań posiada kilka przegródek na karty płatnicze i lojalnościowe oraz kieszenie na większe dokumenty. Przeważnie portfele posiadają osobne miejsca na monety oraz na banknoty. Modele dla kobiet utrzymane są w kolorach czerwonym, popielaty, niebieskim bądź czarnym. Różnorodność fasonów, materiałów czy sposobów zamykania powodują, iż portfel skórzany damski mały może stać się perełką posiadaczki, której każdy będzie zazdrościć.

Portfel na prezent dla faceta jest ciekawym pomysłem. Każdy mężczyzna nosi przy sobie tylko to, co niezbędne. Przeważnie są to karty kredytowe, prawo jazdy, dowód rejestracyjny samochodu oraz pieniądze. Biorąc pod uwagę jego wykorzystanie najlepiej, aby portfel był wykonany z trwałego materiału, który nie będzie podlegać zabrudzeniom, wytarciu bądź pękaniu. Do wyboru istnieją klasyczne modele wykonane ze skóry zwierzęcej, ekologicznej lub jej imitacji. Kolory portfeli męskich utrzymane są w stonowanych kolorach, gdzie dominują barwy granatowe, popielate oraz czarne.

Portfel na prezent – przesądy związane z tym elementem

Istnieje grupa prezentów, gdzie dawanie ich powiązane jest z zabobonami. Oznacza to wiarę, iż dana rzecz może sprowadzić na obdarowanego szczęście, niepowodzenie lub ochronę. Portfel należy do grupy tych prezentów. Jeden z przesądów mówi o tym, że posiadane akcesorium nie powinno być brudne, uszkodzone, posiadać przetarć bądź jakichkolwiek dziur. W takim wypadku pieniądze opuszczają portfel dosłownie, ale i również w przenośni. Inny zabobon dotyczy tego, że nie powinno się dawać pustego portfela na prezent, w ten sposób można na jego nowego właściciela sprowadzić nędzę. Najlepiej, aby wewnątrz podarunku znalazł się symbol szczęścia w finansach, np. rybia łuska, czterolistna koniczyna, symbol złotej żabki z pieniążkiem w pyszczku czy też same pieniądze. Ostatni z przesądów przedstawia pogląd, że kobiety powinny otrzymywać portfele w kolorze intensywnie czerwonym. Pozwala to łatwiej odnaleźć przedmiot w torebce, a co ważniejsze – barwa ta przynosi szczęście i powoduje, iż pieniądze nigdy nie opuszczają tego portfela w pełni.

Zabezpieczenie przez sczytywaniem RFID

Większość korzysta z kart zbliżeniowych i zadaje sobie sprawę z problemów, jakie mogą się zdarzyć po wykorzystaniu tego przez złodziei. Dlatego naprzeciw temu wychodzą producenci portfeli, tworząc produkty posiadające zabezpieczenia przed systemami RFID. Modele tego typu mają wbudowane membrany, które są wykonane z lekkich materiałów zabezpieczających przed nieautoryzowanymi płatnościami zbliżeniowymi. Dzięki tej funkcjonalności nie trzeba się obawiać o kradzież pieniędzy.

Czy można dać portfel na prezent?

Każdy, kto daje prezent, chce, aby obdarowywana osoba poczuła się wyjątkowa. Składa się na to nie tylko doskonały wybór samego przedmiotu, ale także czas poświęcony na poszukiwania, a także oryginalne, gustowne opakowanie. W celu zakupu idealnie zapakowanego modelu, warto zapoznać się z ofertą sklepu z portfelami i plecakami. Warszawa to doskonałe miejsce, gdzie można znaleźć ich całkiem sporo.

Sprawdź też inne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *