Roczek jest bardzo ważny, nie tylko w życiu dziecka, ale też rodziców. Każdemu zależy, aby pierwszy prezent był udany. Na co zwrócić uwagę kupując upominek? Oczywiście prezent na roczek dla chłopca będzie się różnił od tego dla dziewczynki. Warto zadbać o kolorystykę typowo chłopięcą. Mowa jest tutaj o kolorach, takich jak niebieski czy zielony. Jeżeli zdecydujesz się na komplety dziecięce, zadbaj o odpowiedni rozmiar i kolor. Można też postawić na uniwersalną kolorystykę, to już zależy od Ciebie i tego, na jaki prezent się zdecydujesz. Prezent na roczek dla dziewczynki, może być w odcieniach różu – ten od zawsze kojarzył się z dziewczynkami.

Pomysły na prezent

Dobrym wyborem będą leżaki bujaki dla niemowląt. Małe dzieci uwielbiają tego typu zabawki, a zarazem rodzice mają chwilę wytchnienia. Leżaki są dobrym pomysłem na prezent, zawsze się sprawdzają, prawie wszyscy rodzice decydują się na nie. Kupując leżak, zapewniasz dziecku zajęcie. Prezenty na roczek powinny być przede wszystkim funkcjonalne i dopasowane do wieku, jeżeli kupisz prezent przeznaczony przykładowo dla 3 latka, przez dwa lata będzie on zbędny. Lepiej skupić się na upominkach, których można używać już w tym wieku.

Warto postawić na praktyczny prezent na roczek, który nie tylko zapewni dziecku radość, ale również sprawdzi się w sytuacjach, które pozwolą rodzicom odpocząć. Dobrym przykładem takiego prezentu jest mata edukacyjna, dziecko jest zadowolone, jednocześnie może na niej spędzać większość czasu, a ręce rodziców mogą odpocząć.

Zabawka na roczek jest dobrym pomysłem. Czy jest to maskotka, czy też jakiegoś rodzaju grzechotka, sprawdzi się w sam raz. Roczne dzieci zaczynają już stawiać swoje pierwsze kroki, więc warto zadbać o prezent, który będzie przydatny w tym kierunku. Od zawsze, bez zamian w modzie są chodziki dla dzieci. Maluch może bezpiecznie poruszać się po całym domu. Ostatnio większą popularność zyskują wózki do pchania, dziecko używa go do podtrzymania równowagi. Takie sprzęty umożliwiają łatwiejszą i szybszą naukę chodzenia. Nie tylko sprawiają radość, ale również są niesamowicie praktyczne i pomagają każdego dnia. Udanym prezentem będzie, również zabawka na biegunach. Dzieci uwielbiają tego rodzaju aktywności.

Co kupić dziecku na roczek?

Dalej zastanawiasz się, co kupić dziecku na roczek? Możesz rozpocząć swoje poszukiwania wśród prezentów z dźwiękiem. Rozwijają one dziecięcą wyobraźnię i są dla nich ciekawe. Istnieje wiele zabawek z funkcjami dźwiękowymi, które uczą kolorów, zwierząt lub cyfr. Wybierając zabawkę z dźwiękiem, zwróć uwagę na jej opcje głośności, to bardzo ważne, żeby zabawka posiadała regulację, w końcu nikt nie lubi hałasu.

Możesz też wybrać coś nieszablonowego i postawić na oryginalny prezent na roczek. W takiej roli sprawdzi się basen z plastikowymi piłeczkami. Dzieci uwielbiają spędzać czas w piłeczkach, a rodzic nie musi martwić się o bezpieczeństwo maluszka. Taki basen zapewnia dużo ruchu dla dziecka i dużo radości. Oryginalnym prezentem, będzie również rowerek bez pedałów. Dzieci zdobywają w ten sposób umiejętność utrzymania równowagi.

Czym kierować się przy wyborze prezentu?

Kupując prezent, bierz pod uwagę to, o czym wspominali rodzice dziecka. Może potrzebują akurat leżaków lub chodzików, wtedy będziesz mieć pewność, że prezent znajdzie swoje zastosowanie. Jaki prezent na roczek będzie odpowiedni? Na pewno taki, który znajdzie praktyczne zastosowanie. Nic bardziej nie cieszy niż upominek, który spełnia Twoje wymagania i ułatwia Ci życie codzienne.

Przy zakupie sprawdź, czy zabawka nie ma w sobie elementów niebezpiecznych dla maluszka, na przykład jakiś drobnych guziczków, które dziecko jest w stanie połknąć. Rzecz przeznaczona dla dziecka musi być przede wszystkim bezpieczna. Nie tylko ma dobrze wyglądać i nieść dziecku radość, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo. Masz szeroki wybór prezentu, od lalek po chodziki, warto żebyś wybrał prezent odpowiedni do wieku dziecka i do jego rozwoju.

Sprawdź też inne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *