Polska to kraj odznaczający się dużym przywiązaniem do tradycji. Ślub kojarzy się z Kościołem. Wesele z alkoholem. Panna młoda z białą suknią i welonem. Istnieje również wiele przesądów dotyczących tej uroczystości. Jednak coraz częściej pary decydują się na przełamanie konwenansów. Zastanawiasz się, czy dobrze robisz, decydując się na nowoczesne rozwiązania? Chcesz, aby Twój ślub był inny? Wymarzyła Ci się suknia ślubna beżowa? Możesz być spokojna, te kwestie dawno zeszły z pierwszego planu!

Suknia ślubna (nie) biała

Kolorem dominującym wśród sukien ślubnych jest biel. Opanowała ona całkowicie rynek kreacji ślubnych. Większość panien młodych marzy o długiej, białej sukni najlepiej z jeszcze dłuższym welonem. Chcą iść do ołtarza, niczym księżniczki. Nie ma nic w tym złego. Jednak wiadomo nie od dziś, że ile osób, tyle upodobań. Ślub to dzień szczególny dla pary młodej. To Wy macie czuć się wyjątkowo. W związku z tym nie musisz trzymać się żadnych przekonań i tradycji. Jeżeli chcesz wystąpić w zielonym kostiumie, śmiało możesz to zrobić. 

Suknia ślubna w innym kolorze 

Chciałabyś, aby Twoja suknia ślubna była w innym kolorze niż biel? Jednocześnie boisz się, że będziesz wyglądała prowokacyjnie? Fakt, panna młoda skupia na sobie uwagę wszystkich gości. Jeżeli chcesz wyglądać szykownie, elegancko, ale i poważnie, wcale nie musisz decydować się na białą suknię ślubną. Istnieje tyle różnych kolorów pochodnych, że z pewnością znajdziesz coś interesującego. Stonowaną kreacją, niewywołującą zaskoczenia będzie, chociażby suknia ślubna kremowa. Pamiętaj, że w dniu ślubu to Ty i Twój wybranek macie czuć się komfortowo. Jedynie od Was zależy także, jak będziecie wyglądać. 

Historia sukien ślubnych nie białych

Dalej nie jesteś przekonana, czy wybór innego koloru sukni ślubnej jest słuszny? Może w podjęciu odpowiedniej decyzji pomoże Ci fakt, że już od pokoleń panny młode idą do ołtarza w sukniach ślubnych beżowych, niebieskich, a nawet zielonych? Zaskoczona? Tak, suknie ślubne w innych kolorach niż biały pojawiły się już kilkadziesiąt lat temu. Co prawda jeszcze w ubiegłej dekadzie były przeznaczone przede wszystkim dla matek z dziećmi oraz wdów. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś i Ty szła w wymarzonej sukni ślubnej. Nie ma znaczenia jej kolor. Dziś już nikt nie zwraca na to uwagi. Obecnie panna młoda może pojawić się na swojej uroczystości w tym, na co ma ochotę. Raczej nikt ze świadomych gości nie będzie negował tego wyboru. 

Śluby stylizowane – czy suknia ślubna musi być biała?

To chyba najpoważniejszy argument. Od jakiegoś czasu bardzo popularne stały się śluby stylizowane. Są to uroczystości przygotowywane z myślą o motywie przewodnim. Bardzo często jest to ślub w stylu boho, czy imprezy karnawałowej. Decydując się na ślub stylizowany, niemal na samym początku skreślasz z listy wszystkie stereotypy. Musisz się wybrać suknie ślubną w innym kolorze niż biel, bo prawdopodobnie nie będzie się ona komponowała z całą resztą. 

Suknie ślubne na świecie 

W naszym kraju najpopularniejsze wciąż pozostają białe suknie ślubne, ewentualnie suknie ślubne kremowe. Jednak na świecie wygląda to całkowicie inaczej. W końcu co kraj, to obyczaj. Czy wiesz, że tradycyjne chińskie suknie ślubne są w kolorze czerwonym? W kulturze indyjskiej najważniejszym kolorem, który powinien dominować w stroju pary młodej, jest z kolei złoto. Na szczęście rozwój technologii, a dzięki temu wyższy poziom wiedzy sprawia, że już prawie nigdzie nie kultywuje się tradycyjnych ubiorów. Aktualnie wybór sukni ślubnej jest dość ciężki ze względu na szeroki asortyment dostępny na rynku. 

A może spodnie ślubne?

Suknia ślubna nie musi być biała, sprawa została wyjaśniona. Jednak jak się okazuje, wielu producentów przymierza się do wprowadzenia spodni ślubnych. Ma to być znak równouprawnienia. Niestety prawdopodobieństwo przyjęcia i rozpowszechnienia się tej inicjatywy jest dość niskie. Na razie panny młode zbyt często wahają się nad kolorem kreacji, bojąc się wzbudzić niepotrzebne komentarze. Zastąpienie sukni ślubnej spodniami wśród przeciętnych obywateli prawdopodobnie nie zyska zbyt szybkiego oklasku.

Sprawdź też inne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *