Ślub to jeden z ważniejszych dni w życiu kobiety. Nic zatem dziwnego, że przyszła panna młoda stara się zadbać o każdy detal swojego wyglądu. Suknia, makijaż, fryzura, a także biżuteria – wszystkie te elementy powinny ze sobą współgrać i tworzyć harmonijną całość. Jaka biżuteria do sukni ślubnej sprawdzi się najlepiej? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule. 

Złote dodatki do sukni ślubnej 

Przyszłe panny młodej najczęściej sięgają po złotą biżuterię do sukni ślubnej. Złoto jest bowiem bardzo uniwersalnym kruszcem, przez co pasuje do większości stylów i krojów sukien ślubnych. Złoty kolor delikatnie kontrastuje z bielą sukni ślubnej, pasuje także do sukien w kolorze ecru czy kremowym. Równie elegancko prezentuje się tzw. białe złoto oraz złoto z odcieniem różu. Nie warto jednak przesadzać z biżuterią w tym wyjątkowym dniu. Skromna biżuteria ślubna podkreśli walory sukni i doda blasku pannie młodej. Skromna nie oznacza bowiem niczego negatywnego! Wręcz przeciwnie. Często taki drobny detal jest idealnym uzupełnieniem całości i przysłowiową wisienką na torcie. 

Złote dodatki do sukni ślubnej to najczęściej: 

  • kolczyki, 
  • delikatne naszyjniki lub dłuższe wisiorki, 
  • bransoletki.

Oprócz biżuterii dodatkami w złotym kolorze mogą być buty, szarfa w talii czy sztuczne kwiaty wpięte we włosy jako uzupełnienie ślubnej fryzury. 

Nieco tańszą opcją jest biżuteria wykonana ze srebra. W połączeniu z odpowiednimi kamieniami szlachetnymi lub półszlachetnymi będzie pasowała do praktycznie każdej sukni ślubnej. Srebro doskonale komponuje się z odcieniem zimnej bieli, nieco wpadającej w delikatny błękit. Aby podbić ten efekt, warto sięgnąć po szafiry oprawione w srebro. 

Biżuteria do sukni ślubnej – tylko złoto i srebro? 

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się suknie ślubne w stylu boho. W tym przypadku warto rozważyć zamianę klasycznej złotej lub srebrnej biżuterii na tę w nieco hipisowskim klimacie. Mowa tu o biżuterii z elementami drewnianymi, skórzanymi rzemieniami, czy muszelkami. Takie ozdoby doskonale komponują się z wiankami, które w przypadku sukni ślubnych w stylu boho, zastępują tradycyjne welony ślubne. Suknia boho mają zazwyczaj krótkie rękawy, dlatego warto ozdobić ręce bransoletkami z koralików. Do kompletu można dobrać naszyjnik oraz pierścionek w takim samym stylu. 

Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby w pewnych sytuacjach zupełnie zrezygnować z biżuterii. Tę mogą bowiem zastąpić wspomniane już wianki, które coraz częściej są prawdziwymi dziełami sztuki. Wraz z bukietem ślubnym utrzymanym w tym samym stylu, tworzą spójną i harmonijną całość. Tutaj suknia ślubna będzie raczej na drugim planie, aczkolwiek można wybrać nieco bardziej zdobny model, przy czym wówczas warto nieco ograniczyć kompozycje kwiatowe. Szczególnie gdy panna młoda jest drobną osobą – zbyt zdobna stylizacja może przytłoczyć, zamiast podkreślić walory szczupłej i drobnej panny młodej. A przecież zupełnie nie o taki efekt końcowy tutaj chodzi!

Ozdoby do sukni ślubnej

Jaka biżuteria na ślub będzie najlepsza? Wszystko zależy tak naprawdę od stylu sukni oraz klimatu samego wesela. Warto jednak pamiętać, że oprócz klasycznej biżuterii, dostępne są również innego rodzaju ozdoby. Są to m.in. wszelkiego rodzaju diademy, tiary czy korony. Decydując się na taki dodatek, należy mieć na uwadze, że to właśnie on będzie w centrum uwagi. Co za tym idzie, zarówno makijaż, jak i fryzura powinny współgrać z wybraną ozdobą. 

Tiara czy diadem nie są zarezerwowane wyłącznie dla sukni ślubnej w stylu księżniczki. Sprawdzą się jako zwieńczenie prostej sukni lub biżuteria do sukni ślubnej z koronki. Wybierając konkretną ozdobę, warto zwrócić uwagę na sposób jej wykonania. Diadem nie musi być wysadzany diamentami – cyrkonie prezentują się równie elegancko. Niemniej kamienie powinny być estetycznie oszlifowane i starannie osadzone w tiarze lub diademie. Nie warto decydować się na najtańsze opcje dostępne na rynku. Zamiast być zwieńczeniem całego stroju, mogą jedynie zepsuć oczekiwany efekt z uwagi na tandetne wykonanie. 

Sprawdź też inne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *