kanapy na zamówienie

Tapicerowane meble to doskonałe rozwiązanie do każdego rodzaju wnętrz. W bardzo prosty sposób można dopasować wszystkie elementy do aranżacji wnętrza dzięki różnego rodzaju obiciom mogącym mieć niemal dowolne kolor, fakturę czy wzór. Ponadto materiał jest bardzo przyjemny w użytkowaniu, a siedzenie na kanapie czy w fotelu obitym tkaniną lub skórą wiąże się z ogromnym komfortem.

Jednak z drugiej strony tego typu meble są o wiele bardziej narażone na powstawanie różnego rodzaju śladów po jedzeniu, czy zwykłym użytkowaniu. Zwłaszcza elementy wystroju obite różnymi tkaninami szybciej się brudzą oraz trudniej wywabić z nich plamy. Jak czyścić meble tapicerowane?

Czyszczenie mebli tapicerowanych – domowe sposoby

Jak wyczyścić kanapy na zamówienie obite aksamitem, sztruksem bądź welurem? Aby wywabić plamę z tych tkanin, wystarczą woda oraz amoniak. Aby przygotować roztwór, do 1 l zimnej wody wsyp 2 łyżki amoniaku i mieszaj aż do rozpuszczenia się go. Kiedy już się to stanie, delikatnie wetrzyj mieszaninę w materiał zgodnie z kierunkiem biegu włosia oraz pozostaw na godzinę. Po upływie tego czasu wyczesz szczoteczką tkaninę i wysusz ją ciepłym, ale nie gorącym powietrzem.

Czym czyścić meble tapicerowane obite skórą? Tu również można zadziałać domowymi sposobami. W celu pozbycia się tłustych plam można sięgnąć po letnią wodę z dodatkiem delikatnego płynu do naczyń. Nasącz powstałym roztworem miękką szmatkę i kolistymi ruchami umyj mebel. Gdy wszystkie zabrudzenia znikną, delikatnie zetrzyj wodę z płynem za pomocą ręcznika lub innego miękkiego materiału.

Czyszczenie mebli tapicerowanych dedykowanymi środkami

Czym czyścić meble premium tapicerowane? Na rynku istnieje wiele skutecznych środków, które stanowią doskonałe rozwiązanie, gdy domowe sposoby nie radzą sobie z powstałymi na materiale plamami lub, kiedy tkaniny wymagają specjalistycznego podejścia. Bawełniane obicia należą do tej grupy.

Jak czyścić meble tapicerowane pokryte obiciem z bawełny? Do tego celu zaleca się wykorzystanie specjalnych proszków bądź pianek stworzonych do czyszczenia tego typu tkanin. Przed zastosowaniem takiego produktu należy zebrać stałe zabrudzenia za pomocą odkurzacza. Kolejny krok stanowi nałożenie pianki lub proszku na całość materiału bądź jedynie w miejscach, gdzie pojawiły się plamy. Po odczekaniu godziny można zebrać produkt ściereczką. Należy powtarzać te kroki, dopóki wszelkie zabrudzenia znikną z bawełny.

W przypadku welurowych obić również istnieją na rynku dedykowane produkty. Aby móc ich użyć, najpierw należy odkurzyć materiał. Następnie można nałożyć czyszczący preparat zgodnie z zaleceniami na etykiecie. Jeśli mamy na celu jedynie odświeżenie tkaniny, wystarczy odczekać 1-2 godziny, aż produkt się wchłonie. Jednak w przypadku, gdy obicie wymaga gruntownego czyszczenia, zaleca się pozostawienie preparatu na 3 godziny. Po tym czasie można zmyć pozostałości produktu.

Szukasz mebli tapicerowanych idealnych do własnego wnętrza? Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą różnorodnych modeli do każdego pomieszczenia. Wybierz interesujący Cię mebel, a on znacząco odmieni Twoje wnętrze.

Sprawdź też inne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *