Filmy romantyczne na Netflixie

Komedie romantyczne to idealny wybór na randkę z drugą połówką, seans z przyjaciółkami czy po prostu odpoczynek po ciężkim dniu pracy. Niezwykły klimat komedii romantycznych powinien wciągać, bawić i wzruszać, tylko jak wybrać film spełniający te warunki, gdy jest tak ogromny wybór? Z pomocą przychodzi poniższe zestawienie najlepszych kinowych dzieł, które umilą wieczór i zapadną na długo w pamięć! Ponadto, nie trzeba będzie ich długo szukać. Każdy z nich znajdziesz na platformie Netflix.

Pokojówka na Manhattanie

Amerykańska komedia romantyczna, którą wyreżyserował Wayne Wang w oparciu o opowiadanie Johna Hughesa. Film przenosi widza do Nowego Yorku, a dokładniej do prestiżowego hotelu na Manhattanie. Główną bohaterką filmu jest Marisa Ventura – samotna matka, która pracuje jako pokojówka we wspomnianym wyżej hotelu. Pewnego dnia, w wyniku zbiegu okoliczności, poznaje wpływowego i bogatego kandydata na senatora Christophera Marshalla. Mężczyzna omyłkowo bierze Marisę za jedną z mieszkanek hotelu. Zaprasza ją na spacer, a to jest tylko początkiem niezwykle wciągającej i burzliwej relacji, która owiana jest tajemnicą Marisy. Omawiając ten klasyk, koniecznie trzeba wspomnieć o znanych, fenomenalnych aktorach, którzy w nim wystąpili, czyli niezrównanym Ralphie Fiennes i Jennifer Lopez, która swoim wdziękiem potrafi oczarować każdego. To z pewnością jeden z najlepszych filmów romantycznych w historii kina!

Do wszystkich chłopców, których kochałam

Lekka, zabawna i stosunkowa świeża produkcja Netflixa, należąca do jednych z najlepszych filmów romantycznych ostatnich lat. Została oparta na bestsellerowej powieści Jenny Han o tym samym tytule. Główną bohaterką filmu jest nastolatka Lara Jean, która mieszka z ojcem i siostrą Kitty. Jean ma również starszą siostrę Margot, która dotychczas zajmowała się domem. Jednak wszystko diametralnie się zmienia, ponieważ ta wyjeżdża na studia do Szkocji. Rodzina staje więc przed dużym wyzwaniem. Gdyby tego było mało, przez przypadek sekretne, miłosne listy Lary trafiają do swoich adresatów. Jak postąpiła Lara i czy jej życie miłosne zostało zrujnowane? Tego dowiesz się w dalszej części filmu, która będzie obfitowała w przeszkody, ale i miłe zaskoczenia. „Do wszystkich chłopców, których kochałam” to lekka, urocza i przede wszystkim zabawna historia przeznaczona nie tylko dla nastolatek.

Kocha, lubi, szanuje

Jedna z komedii romantycznych, które trzeba obejrzeć chociaż raz w swoim życiu. Tę błyskotliwą i ciekawą historię wyreżyserowali Glenn Ficarra i John Requa. Zaczyna się od tego, że życie głównego bohatera Cala Weavera rozpada się, gdy dowiaduje się o zdradzie żony. Po wielu latach stagnacji w stałym związku próbuje odnaleźć się w świecie singli. Z pomocą przychodzi mu przystojny i uwodzicielski Jacob Palmer, którego poznaje w barze. W dalszej części, film ma wiele ciekawych i nieoczywistych wątków, przez co staje się niezwykle wciągający. Nie sposób nie wspomnieć o obsadzie tego filmu, która powala na kolana! Ryan Gosslin, Emma Stone oraz Steve Carrel to mieszanka wybuchowa, która zapewni ogromną dawkę emocji: od śmiechu, po powagę i wzruszenie.

Jak widać powyżej, idealne komedie romantyczne na walentynki istnieją i mogą sprawić, że wieczór stanie się o wiele przyjemniejszy. Każda z nich ma w sobie coś wyjątkowego i nieoczywistego, „Pokojówka na Manhattanie” to klasyczne kino pełne uroku, humoru i sentymentu, „Do wszystkich chłopców, których kochałam” to lekka, bezpretensjonalna i pełna wdzięku opowieść, a „Kocha, lubi szanuje” wychodzi poza schemat, czyli bawi, uczy i wbija w fotel.

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. artykuł pełen przydatnego info, świetnie napisany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *