Wcierka na porost włosów

Każdy wie, że ciało wymaga pielęgnacji. Aby w pełni o nie zadbać, należy postawić na dobrze dobrane kosmetyki, które poprawią stan skóry i cery i dopasują się do niego. Wiele osób twierdzi, że ich włosy żyją własnym życiem i potrafią być kapryśne. Może być to prawda, ponieważ wszystko zależy od tego, do czego dążymy i co nakładamy na skórę głowy. W każdym przypadku inaczej będą zachowywać się włosy farbowane, inaczej kręcone, a jeszcze inaczej długie. Jednak aby były zdrowe na całej długości, trzeba zadbać nie tylko o końcówki, ale też odpowiednio odżywiać skalp. Jest to szczególnie ważne, jeżeli chcesz zapuścić swoje kosmyki lub też próbujesz je zagęścić. Obecnie dostępnych jest wiele produktów, których producenci obiecują długie i zdrowy włosy, oraz tych, dzięki którym teoretycznie już po pierwszym użyciu przestaną wypadać. Owszem, wśród nich znajdą się kosmetyki warte uwagi, jednak warto wypróbować też domowe, naturalne sposoby, takie jak stosowanie kropli żołądkowych na włosy.

Krople żołądkowe na włosy – efekty

Krople żołądkowe na porost włosów to świetny pomysł, ponieważ ich skład opiera się na ziołach. Zioła mają korzystne działanie na skórę głowy i pobudzają cebulki do pracy. W skład kropli wchodzą głównie: dziurawiec, mięta pieprzowa, korzeń kozłka. Rośliny te intensywnie stymulują porost włosów, a przy okazji wpływają na ich kondycję, zapewniając im zdrowy wygląd. Systematyczne używanie kropli może faktycznie pomóc w przyspieszeniu zapuszczania włosów, pod warunkiem, że będziesz dbał o ich długość i regularnie je podcinał. Jest to całkiem tani i bezpieczny sposób na to, by zawalczyć o kilka centymetrów na długości. W przypadku wcierki z kropli żołądkowych nie potrzebujesz żadnych specjalnych produktów, wystarczy buteleczka kropli, woda, a także strzykawka, która pozwoli na łatwiejszą aplikację produktu. Na efekty nie będziesz musiał czekać długo, już po kilku zastosowaniach na Twojej głowie mogą pojawić się małe, młode włoski, a po miesiącu będziesz miał okazje zobaczyć, że tempo przyrostu włosów zaczęło wzrastać.

Naturalny sposób na zdrowe włosy

Wcierka z kropli żołądkowych na porost włosów to idealny pomysł, jeśli jesteś zwolennikiem zielarstwa lub ekologicznych rozwiązań. Przed przystąpieniem do działania należy jedynie sprawdzić, czy żaden ze składników produktu Cię nie uczula – poprzez małą próbę kontrolną. Wcierkę można aplikować przed myciem głowy lub też tuż po nim i najlepiej robić to, zapewniając głowie delikatny masaż, który również pobudzi cebulki do pracy. Aby nie przesadzić z ilością, należy rozpuścić kroplę w wodzie, uzyskując przy tym mniejsze stężenie, które będzie bezpieczne. Warto zwrócić też uwagę, żeby wybrać krople żołądkowe bez etanolu. Alkohol w składzie może powodować nadmierne przesuszanie się skóry, a co za tym idzie, utrudni zwiększenie tempa porostu. Wcierki są bardzo korzystne, ponieważ, po pierwsze, wcierasz w skórę substancję o dobroczynnym działaniu, a po drugie, wykonujesz masaż, który odpręża i wpływa kojąco na Twoje samopoczucie.

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. Takiego artykułu szukałem – wszystko w nim jest

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *