Horoskop chiński

Zastanawiasz się, co jeszcze czeka Cię w tym roku? Czy Twoi bliscy zachowają dobre zdrowie, niespodziewane pieniądze wpłyną na konto, a Twoja druga połówka zaskoczy Cię jakąś przyjemną niespodzianką? Nie ma w tym niczego dziwnego. Ludzie od zawsze zastanawiali się, co przyniesie los i próbowali odnaleźć skuteczny sposób, aby poznać tajemnice nadchodzących dni. Horoskopy i wróżby pomagają odpowiedzieć na serie nurtujących Cię pytań o przyszłość. Horoskop chiński jest jednym z modnych sposobów wróżenia i przepowiadania.

Znaki zodiaku w Państwie Środka

Przepowiadanie przyszłości kojarzy się z czarami i magią, jednak już od najwcześniejszych lat cywilizacji, ludzie starali się odnaleźć znaki, które pomagały im zrozumieć świat i dokonywać przewidywań tego, co się dopiero wydarzy. Spoglądając w gwiazdy, ludzkość próbowała odczytać symbole na niebie. W Chinach robiono to zupełnie inaczej niż na kontynencie europejskim. Kalendarz chiński jest odmienny od naszego i składa się z różnych okresów. Chińskie miesiące mają nazwy zwierząt i mitycznych stworzeń, takich jak tygrys, smok, bawół czy zając. Rok chiński, odmiennie niż nasz, zaczyna się na przełomie stycznia i lutego. Również chiński znak zodiaku najczęściej odwołuje się do postaci ze świata zwierząt. Nie ma tak ryb, panny i wagi, a raczej małpa, wąż, świnia, kogut czy pies.

Chińska wróżba

Przepowiadanie przeszłości za pomocą odczytywania znaczeń gwiazd opiera się na energiach rządzących światem. Horoskop chiński opiera się na cyklach, z których każdy ma swojego patrona. To właśnie wspomniane wyżej zwierzęta. Nie są to jednak tylko śmieszne nazwy, a przede wszystkim odzwierciedlenie zestawu cech, które wiążą się z każdym z nich. Na podstawie analizy cyklów związanych ze zwierzęcymi postaciami, chińscy astrologowie starali się jak najdokładniej określić cechy charakteru konkretnych osób oraz przepowiadać dla nich przyszłość.

Obserwacje starożytnych chińskich astrologów sprawiły, że rok chiński jest bardzo dobrze poukładany i każdy dzień w kalendarzu chińskim ma znaczenie. Jest to zestaw wiedzy o naturze i świecie, z którego możesz czerpać także dzisiaj. Chińska wróżba pozwoli Ci odnaleźć swoją życiową ścieżkę. Naprowadzi Cię na właściwą drogę, która zapewni Ci dobrobyt i optymalną realizację indywidualnego potencjału. Zgłębianie chińskich mądrości ułatwia zrozumienie samego siebie, swojego charakteru i najważniejszych cech, a co za tym idzie odkrycie swojego przeznaczenia. Podążanie za nim to prosta droga do sukcesu.

Mozolna praca w osiąganiu doskonałości bywa trudna i nużąca. Na pewno czasem czujesz się w niej zagubiony i zrezygnowany. Zgłębienie starożytnej wiedzy na temat chińskiego kalendarza i opisów przyrody odwołujących się do zwierzęcych patronów z pewnością pomoże Ci lepiej odnaleźć się w otoczeniu. Będziesz wiedział, w jaki sposób realizować swoje cele, a od jakich lepiej trzymać się z daleka. Pozwól sobie pomóc i daj się pochłonąć chińskiej magii przepowiedni. Sprawdź, jaki jest Twój chiński znak zodiaku!

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. Autor tej treści poświęcił wiele czasu na research i to widać gołym okiem!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *