U niektórych osób tkanka tłuszczowa zatrzymuje się głównie na udach. Spowodowane jest to genetycznie dziedziczonym typem sylwetki. Takim osobom znacznie trudniej jest wyszczuplić tę partię ciała i zrzucić ostatnie kilogramy, jednak nie jest to niemożliwe. Wystarczy odpowiedni plan treningowy, zdrowia dieta oraz cierpliwość. Sprawdź, jak wysmuklić uda i osiągnąć wymarzony wygląd.

Najlepsze ćwiczenia na szczupłe uda

W Internecie znaleźć można mnóstwo artykułów, które proponują sposoby na szczupłe uda w 7 dni czy w dwa tygodnie. Niestety mają one niewiele wspólnego z prawdą. Proces redukcji tkanki tłuszczowej jest długotrwały i złożony. Dlatego nie da się osiągnąć chudych ud w kilka dni. Tutaj potrzebna jest duża cierpliwość, zwłaszcza jeśli Twój typ sylwetki to tzw. gruszka. Wtedy Twoje uda prawdopodobnie nigdy nie będą bardzo chude, ale możesz je wysmuklić, wzmocnić i sprawić, że będą wyglądały naprawdę dobrze.

Przede wszystkim należy pamiętać, że efekt grubych ud może być przyczyną zarówno nadmiernej masy ciała oraz tkanki tłuszczowej w okolicach nóg, jak i dużych mięśni czworogłowych. Jeśli potrafisz ocenić, która z nich dotyczy Ciebie, to jesteś w połowie sukcesu. Jeśli wcześniej wykonywałaś dużo ćwiczeń siłowych na nogi, to nic dziwnego, że mięśnie w tym miejscu się powiększyły. Dlatego, aby wysmuklić uda, warto porzucić treningi z dużym obciążeniem.

Jakie ćwiczenia na szczupłe uda wykonywać? Doskonale sprawdzą się wykroki, przysiady, wymachy nóg (w staniu i w leżeniu), pajacyki. Oprócz tego warto również się rozciągać. Rozciągnięte mięśnie wydłużają się i wyglądają na bardziej smukłe, dlatego doskonale sprawdzą się, jeśli pragniesz mieć chude uda.

Dodaj do swojego planu trening cardio

Oprócz ćwiczeń na uda warto wprowadzić do swojego planu trening cardio. Może to być jogging, jazda na rowerze, pływanie, a nawet spacery. Ważne, aby tętno podczas aktywności nie przekraczało 60-65% HR max. Taki trening spala tkankę tłuszczową, dlatego regularne sesje pozwolą zrzucić nadmierną masę ciała, również z ud.

Nie zapominaj o odpowiedniej diecie i nawodnieniu

Ćwiczenia na grube uda nie sprawdzą się niestety, jeśli nie będzie stosować odpowiedniej diety i się nawadniać. Twoje ciało reaguje na to, co jesz, dlatego podczas odchudzania warto zwrócić uwagę na jadłospis. Warzywa i owoce powinny być podstawą każdego posiłku. Warto ograniczyć smażone potrawy, cukier, sól oraz żywność wysokoprzetworzoną.

Do jadłospisu należy włączyć produkty pełnoziarniste, zdrowe tłuszcze oraz białko. Jeśli chodzi o wodę, to przyjmuje się, że zdrowy człowiek potrzebuje ok. 2 litry dziennie. Osoby aktywne fizycznie powinny natomiast wypijać znacznie więcej wody. Nieodpowiednie nawodnienie może być też bezpośrednią przyczyną nieestetycznego wyglądu ud. Jeśli organizm nie dostanie wystarczającej ilości wody, będzie ją magazynował. Przez to ciało stanie się opuchnięte, a do tego może pojawić się nadmiar cellulitu.

Wyszczuplenie ud jest możliwe przy każdym typie sylwetki, jednak u każdej osoby efekty mogą być różne. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i stosować do pewnych zasad. Ćwiczenia na uda, trening cardio, zdrowa dieta oraz odpowiednia podaż wody z pewnością przyniosą oczekiwane rezultaty.

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. Dawno żadna lektura mnie tak nie wciągnęłą, przeczytane od deski do deski

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *