Młodzi ludzie coraz częściej decydując się na piercing różnych części ciała, najczęściej tymi miejscami jest ucho, łuk brwiowy, język, warga i nos itp. Kolczyki w nietypowych miejscach, pozwalają zwrócić na siebie uwagę, a także znacząco wskazać na swój styl. Osoby wybierające się na ten zabieg najczęściej należą do osób odważnych i buntowniczych. Kolczyk w nosie to niewielka ozdoba, która zdecydowanie często zwraca uwagę przechodniów. Jednak zanim udasz się do salonu i zrobisz upragniony kolczyk w nosie, warto wcześniej zaznajomić się z tym tematem i dowiedzieć się – jakie są rodzaje takiego piercingu, jak wygląda cały proces i jak zadbać o jego gojenie.

Jakie są nazwy oraz rodzaje kolczyków w nosie?

Nazw kolczyków w nosie jest kilka i jeśli decydujesz się na tego typu piercing, to powinieneś je znać, aby wybrać odpowiedni, który przypadnie Ci do gustu. Kolczyk w nosie kółko jest to jedna z najbardziej popularnych rodzajów biżuterii, na którą decyduje się wiele osób. Typ kolczyka zależy od tego, w jakim miejscu w nosie zostanie umieszczony. Najbardziej znane rodzaje piercingu:

  • Nostril Piercing – przekuwany jest płatek nosa jednostronnie, rzadziej dwustronnie. To przekucie uważane jest za najłagodniejsze, takie, które nie jest również bolesne. W tym przypadku najczęściej stosuje się kolczyki: Labert – zakończony stopką oraz Lobe – okrągły.
  • High Nostril – Wykonywany jest nieco wyżej niż zwykły Nostril, dlatego też przechodzi przez chrząstkę zaraz pod kością nosową.
  • Septum Piercing – Tutaj z kolei zostaje przekuwana chrząstka przegrody nosowej, dlatego zabieg jest dość bolesny, jednak można, a nawet trzeba zastosować znieczulenie. Kolczyk ma kształt litery U, a na jego końcach, widnieją dwie kuleczki.
  • Bridge Piercing – kolczyk umiejscowiony jest nad nosem, między oczami, zabieg tak samo jest bolesny, jak w przypadku Spetum, dlatego również stosowane jest znieczulenie, dodatkowo procedura jest dość niebezpieczna. Do tego typu piercingu używane są kolczyki: banan i sztanga.
  • Nasallang – Jest to jeden z najrzadziej spotykanych kolczyków. Przekuwa się parę nozdrzy, a także przegrodę nosową w miejscu, w którym nos jest najszerszy. Kolczyki uważne do takiego przekucia, to zdecydowanie sztangi.

To jedne z wielu rodzajów i sposobów przekucia sobie nosa, wszystko głównie zależy od miejsca, na które się zdecydujesz. Do innych, również popularnych metod piercingu nosowego można zaliczyć także kolczyk w nosie z boku w kształcie kółka. Taki kolczyk może być zarówno duży, jak i mały, wszystko zależy od preferencji i upodobań. Jednak należy pamiętać o tym, aby stosować piercing dedykowany głównie do nosa, który wykonany jest ze stali chirurgicznej i tytanu. Nie można zatem stosować ani srebra, ani złota lub innych metali, ponieważ wpływają na długość gojenia, mogą wywołać reakcje alergiczne lub pozostawić po sobie nieprzyjemne i brzydkie ślady. Warto również wspomnieć, że przekuwanie nosa, a także innych części ciała należy wykonać w profesjonalnym studiu zajmującym się tego typu usługami.

Jaka jest cena kolczyka w nosie?

Cena takiego przekucia jest zależna od tego, w jakim miejscu zdecydujesz się to zrobić – czy w zakładzie kosmetycznym, czy w profesjonalnym studiu zajmującym się różnym piercingiem. Ceny wahają się pomiędzy 20 zł, a nawet 120 zł. W zakładzie kosmetycznym takie przekucie można wykonać pistoletem. W profesjonalnym zakładzie ceny takiego przekucia zaczynają się już od 80 zł. Warto jednak pamiętać, że nieodpowiednie wykonanie zabiegu może wywołać niepożądane skutki uboczne, które mogą odbić się na zdrowiu.

Jak przebiega gojenie po przekuciu nosa?

Czas gojenia po przekuciu może się różnić u każdego, wszystko natomiast zależy od prawidłowej pielęgnacji i stanu zdrowia. Jeżeli jesteś w trakcie choroby i Twój organizm jest osłabiony, to gojenie może znaczenie wydłużyć się w czasie. Jednak, jeśli zależy Ci na szybkim zagojeniu, powinieneś stosować się zasad i wskazówek, które otrzymasz po przekuciu od profesjonalisty. Powinno się przemywać wskazane miejsce 2-3 razy dziennie solą fizjologiczną lub mydłem antybakteryjnym. Oczywiście zdecydowanie należy na ten czas zrezygnować z nakładania makijażu w okolicach wykonania kolczyka, a także pamiętać, aby nie dotykać go brudnymi rękami. Często zaleca się również na czas gojenia, odstawić alkohol oraz papierosy, czy niektóre leki. Nie powinno się również uczęszczać na basen. W wypadku kataru trzeba być bardzo ostrożnym, aby nie uszkodzić rany. Do czasu całkowitego zagojenia, najlepiej obserwować przekłucie i w razie niepokojących objawów, udać się do lekarza.

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. Pierwsza klasa artykuł!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *