Brwi stanowią element oprawy twarzy i potrafią diametralnie odmienić nasz wygląd. Istnieje wiele sposobów na stylizację brwi, jednak wiadomo, że każdy marzy o naturalnie gęstych brwiach o intensywnym kolorze. Jak o nie zadbać, aby makijaż brwi nie był konieczny?

Jak zagęścić brwi?

Nie każdy został obdarowany idealnymi brwiami, które jedyne, czego wymagają, to systematycznej regulacji. Wiele osób ma zupełnie niewidoczne brwi, kilka włosków o delikatnym odcieniu, które trzeba dokładnie wyrysowywać, aby uzyskały mocniejszy kształt. Pewne rzeczy da się zmienić i gęstość brwi do nich należy – istnieją zarówno metody domowe, jak i specjalne produkty ukierunkowane na dany efekt.

Gęste brwi możemy uzyskać dzięki korzystaniu z dobrodziejstw olejku rycynowego. Na brwi trzeba nakładać go regularnie i dokładnie, aby szybko zauważyć pierwsze efekty. Ten produkt znakomicie wzmacnia brwi, a dodatkowo je przyciemnia. Im dłużej go używamy, tym włoski stają się silniejsze, nie łamią się oraz szybciej rosną. Jest bardzo prosty w aplikacji – wystarczy stara szczoteczka do rzęs, dorwiemy go w aptece za około 10 zł. Należy jednak pamiętać, że olejku rycynowego nie używamy ciągle, warto robić sobie przerwy, aby brwi nie przyzwyczaiły się do działania produktu.

Grube brwi możemy „wyhodować” z pomocą specjalistycznych kosmetyków, które najczęściej przybierają formę odżywek. Są zdecydowanie droższe niż olejek rycynowy, ale zazwyczaj zawierają świetną mieszankę składników, które dostarczają samo dobro naszym brwiom. W zależności od produktu, odżywki do brwi nakładamy za pomocą szczoteczki lub pędzelka. Każdy producent informuje nas o sposobie używania, a także o tym, ile dany produkt możemy używać. Podobnie jak z olejkiem rycynowym, z odżywkami do brwi również nie należy przesadzać, stosowanie ich codziennie w ogromnych ilościach, nie sprawi, że brwi zupełnie zmienią kształt, kolor oraz gęstość.

Aby mieć mocne i gęste brwi, możemy zastosować metodę, której zadaniem jest pobudzenie krążenia. Masaże idealnie sprawdzają się na skórze głowy, więc dlaczego nie skorzystać z nich w kontekście brwi. Do masażu może nam posłużyć szczoteczka do zębów, jednak pamiętajmy, że opieramy się na delikatnych ruchach, tak aby nie podrażnić zbyt mocno skóry oraz nie wyrwać włosków.

Wypadanie brwi – przyczyny

Zdarzają się takie sytuacje, gdy stosujemy wszystkie możliwe metody na porost brwi, a one nie dają żadnego efektu i dodatkowo brwi stale wypadają. Jedną z przyczyn może być uczulenie na składnik produktów nakładanych na brwi albo w ich okolicach. Problemy hormonalne również nie pozostają bez znaczenia, jeśli chodzi o kondycję włosków. Na wypadanie mogą wpływać również niedobory witamin czy innych substancji odżywczych diecie – oznacza to, że musimy dokonać zmian nawyków żywieniowych. Co więcej, jeśli chcemy zapobiec utracie brwi, musimy unikać stresu oraz dbać o regenerację organizmu.

Podsumowując, możemy mieć naprawdę duży wpływ na to, jak wyglądają nasze brwi. Mamy dostępne zarówno tańsze, jak i droższe metody na zagęszczenie, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Kluczem do zapobiegania wypadaniu brwi jest odnalezienie przyczyny ich utraty, często niezbędne będą badania.

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. Wyjątkowo wartościowy artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *