Joga twarzy

Wraz ze zwiększoną świadomością dotyczącą pielęgnacji twarzy, pojawia się coraz więcej sposobów i trików, pomagających zachować zdrowy i promienny wygląd. Ostatnio bardzo popularna jest joga twarzy. Specjaliści przekonują, że jest to bardzo prosty, a zarazem skuteczny sposób na poprawienie wyglądu. Metoda ta jest naturalna i nie wymaga żadnych drogich narzędzi. Na czym dokładnie polegają te ćwiczenia? Co daje nam joga twarzy? Ile czasu trzeba na to poświęcić?

Czym jest joga twarzy?

Są to działania pomagające wzmocnić, odprężyć i zrelaksować mięśnie twarzy. Wywodzą się z Japonii. Regularnie wykonywane mogą przynieść naprawdę zadowalające efekty. Joga łączy w sobie ćwiczenia, odpowiedni oddech i postawę. Do tego rodzaju aktywności nie potrzebujesz skomplikowanych czy drogich urządzeń. Możesz je włączyć do wieczornej rutyny pielęgnacyjnej. Jogę twarzy może stosować każdy, niezależnie od wieku. Wielu ekspertów poleca jej stosowanie młodym osobom, dla których starzejąca się skóra wydaje się jeszcze odległym problemem. Nie dość, że poczujesz odprężające i relaksujące działanie, to efekty tej terapii z pewnością docenisz w przyszłości.

Joga twarzy – ile minut dziennie trzeba poświęcić?

Ta metoda jest bardzo łatwa i nie wymaga drogich inwestycji, a dodatkowo nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy kilka minut dziennie, aby przekonać się, jakie korzyści niesie ze sobą joga twarzy. Każdego dnia poświęcaj na nią od 5 do 15 minut. Jest to naprawdę niewiele, a efekty mogą być niesamowite. Jednym z początkowych zajęć jest wszystkim dobrze znane głośne wymawianie samogłosek. Ćwiczeń tych jest naprawdę dużo. Jedne działają na całą twarz, a inne na poszczególne partie. Zatem niezależnie od tego nad jaką częścią chcesz popracować, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Innym znanym ćwiczeniem jest delikatne przykładanie palców do obszaru między brwiami a linią włosów i rozciąganie go.

Joga twarzy – efekty

Wiele osób zastanawia się nad praktycznym zastosowaniem jogi i wynikających z niej efektów, zanim zdecydują się na wprowadzenie jej do swojego codziennego życia. Jednym z najczęściej występujących rezultatów jest poprawa elastyczności skóry. Staje się ona jędrniejsza, nabiera zdrowego blasku, a niekiedy poprawia się jej koloryt. Joga twarzy pomaga w redukcji zmarszczek i drugiego podbródka. Ćwiczenia pomogą także usunąć opuchliznę na twarzy. Mają pozytywny wpływ na delikatną okolicę oczu. Dzięki nim pozbędziesz się worków, a oczy będą wyglądać na optycznie większe. Joga twarzy pomoże Ci się dotlenić, a także wzmocnić krążenie krwi i odżywienie skóry. Jeśli zmagasz się z opadającymi powiekami możesz zdecydować się na działania specjalnie do tego przeznaczone. Zanim zaczniesz jogę twarzy warto poświęcić chwilę na małą rozgrzewkę. Może być to ćwiczenie, polegające na wpuszczaniu i wypuszczaniu powietrza. Pamiętaj, że efekty będą widoczne tylko przy regularnym stosowaniu, więc warto być systematycznym.

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. Taki ogrom informacji w jednym miejscu – dzięki autorze!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *