Fale na włosach to fryzura niezwykle ponadczasowa, która nigdy nie wyjdzie z mody. Ich wyjątkową zaletą jest to, że odpowiednio wykonane, pasują praktycznie do każdego typu urody. Na większości włosów są też możliwe do wykonania. Delikatne fale to fryzura, która będzie lekka, naturalna i nada włosom objętości. Można nosić je zarówno na co dzień, jak i podczas ważnych uroczystości – będą wyglądały dobrze w komplecie z każdą stylizacją. Jak więc wykonać tę niezwykle uniwersalną fryzurę?

Naturalne fale tradycyjnymi metodami

Najpopularniejszy sposób robienia fal to użycie do tego celu lokówki. Urządzenie to użyte w prawidłowy sposób pozwala osiągnąć spektakularny efekt, jak z profesjonalnego salonu. Powinna koniecznie posiadać regulację temperatury. Włosy przed rozpoczęciem procesu warto też spryskać środkiem ochronnym, aby się nie przesuszyły. Duże znaczenie ma grubość nawijanych na lokówkę pasm – aby wyszły grube, ilość włosów powinna być większa. Z kolei jeśli celem są sprężynki – pasmo musi być jak najcieńsze. Fale na krótkich włosach są z reguły nieco prostsze do osiągnięcia niż na półdługich czy długich. Aby osiągnąć efekt naturalnych fal, należy kręcić włosy na zewnątrz od twarzy. Kilka centymetrów u nasady głowy warto pozostawić proste – podobnie jak końcówki. Tylko w ten sposób całość będzie się prezentowała delikatnie.

Fale bez lokówki – porady

Czy można wykonać atrakcyjne fale bez lokówki? Jak najbardziej tak. Wiele Pań wykonuje tę fryzurę przy użyciu prostownicy. Pasmo włosów należy chwycić pomiędzy rozgrzane urządzenie, po czym obrócić je o 180 stopni na zewnątrz i przeciągnąć przez całą długość włosów. Naturalną fryzurę – fale – można osiągnąć również poprzez zaplecenie na noc warkoczy. Jeżeli włosy zostaną wcześniej spryskane sprayem podtrzymującym loki, efekt będzie naprawdę dobry i trwały. Fale można osiągnąć też poprzez nawinięcie włosów na wałki. Jest to nieco bardziej czasochłonna metoda, ale fryzura nie jest narażona na działanie wysokiej temperatury. Wygląd całości w dużej mierze uzależniony jest od grubości wałków. Cały proces warto rozpocząć, kiedy włosy są mokre, a chwilę przed ich wyschnięciem, zdjąć wałki i wysuszyć całość przy użyciu suszarki. Podobny efekt można uzyskać za pomocą papilotów.

Jak utrwalić fryzurę, aby wyglądała świeżo przez wiele godzin?

Fale na krótkich, jak i na półdługich włosach, jeżeli są estetycznie wykonane, prezentują się zachwycająco. Jednak jeżeli włosy mają tendencję do prostowania się, po kilku godzinach uprzednio zakręcone włosy mogą wyglądać nieciekawie. Dlatego warto zaopatrzyć się w zestaw kosmetyków podtrzymujących skręt. Najskuteczniejszy jest oczywiście lakier do włosów – należy jednak zachować rozsądny umiar, aby nie zepsuć osiągniętego efektu. Dobrze sprawdzą się też spraye podtrzymujące fale – dostępne we wszystkich drogeriach. Dobrym sposobem podczas wykonywania fryzury za pomocą prostownicy bądź lokówki, przypiąć pasmo włosów wsuwką do głowy i rozwinąć dopiero po jego ostygnięciu – dzięki temu fale będą bardziej trwałe.

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. Taki ogrom informacji w jednym miejscu – dzięki autorze!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *