Kręcone włosy marzą się niejednej z Pań. Uroda jednak nie jest zawsze na tyle łaskawa i nie każdą z nas może obdarzyć naturalnymi kręciołkami, które będą cieszyć nasze oczy. Jeżeli właśnie znajdujesz się w tej grupie, a marzy Ci się odmiana od prostej tafli włosów, to jeszcze nic straconego, w końcu pod ręką jest dostępnych wiele sposobów, które możesz wykonać sama w domu. Zadając sobie pytanie, jak zrobić loki, pomyśl o zakupie papilotów, lokówki lub też prostownicy. W przypadku tej ostatniej inwestycja może okazać się niezwykle przydatna, ponieważ wykorzystasz ją nie tylko do układania włosów, ale właśnie i to tworzenia niezwykłych fal! A jeśli myślisz, że loki i prostownica to coś, co się wyklucza, to zaraz może okazać się, że stojące na końcu szafy urządzenie, przyda Ci się przy wielkich wyjściach.

Loki prostownicą krok po kroku

Kręcenie włosów prostownicą należy do prostych i przyjemnych zadań, pod warunkiem, że będziesz przestrzegała kilka podstawowych zasad. Na samym początku włosy należy odpowiednio przygotować, więc jeśli czujesz potrzebę, to umyj je, a następnie koniecznie wysusz (jest to bardzo ważne, jeżeli chodzi o kondycję i zdrowie włosów). Pasma powinny być również rozczesane, a dla dodatkowej ochrony, możesz nałożyć na włosy produkty, które będą chroniły je przed wysoką temperaturą. Po nagrzaniu się prostownicy możesz przystąpić do dzieła. Włosy jest najlepiej podzielić na pasma, ponieważ ułatwi to późniejsze ich układanie. Wydzielone pasmo należy wziąć w dłoń, a następnie zakręcić o prostownice i przejechać nią w dół, tworząc fale. Kierunek, w który zakręcasz włosy, jest również ważny, ponieważ aby fryzura w późniejszym czasie dobrze wyglądała, pasma trzeba włożyć w kierunku przeciwnym od twarzy. Kiedy skończysz przekładać w ten sposób przez prostownice wszystkie pasma, zobaczysz już pierwsze efekty dla swojej fryzury. Wybór teraz zależy już od Ciebie. Jeżeli poszukujesz delikatnych fal, to dłonią lekko porozczesuj włosy.

Szybki i niezwykle efektowny sposób

Ten sposób zapewni Ci falowane włosy w najszybszy możliwy sposób, a przy okazji zagwarantuje, że będą one wyglądać naprawdę szykownie i naturalnie. Fale, jakie uzyskasz, będą przypominały hollywoodzkie loki, a Ty zachwycisz wszystkich dookoła, jak gwiazda na czerwonym dywanie. Tak przyszykowane włosy warto spryskać lakierem lub użyć specjalnej pianki. Pozwoli to na zachowanie fryzury na dłuższy czas, ponieważ ciepło prostownicy wyłącznie ją kształtuje i nie jest w stanie zapewnić długotrwałego efektu. Mimo że loki i włosy to ciężki temat, to ten sposób pozwoli Ci na faktyczne osiągnięcie efektów. Fale, jakie potrafi stworzyć prostownica, są nieosiągalne przez lokówkę, która zamiast lekkich loków, tworzy raczej równe spirale. Tym bardziej nie osiągniesz takiego efektu dzięki wałkom czy papilotom, przez które trzeba się jeszcze dodatkowo namęczyć i poświęcić swój czas. Szukając pomysłu na piękną stylizację, nie znajdziesz równie oszczędnego pod względem czasu, a zarówno zadowalającego sposobu.

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. Dawno żadna lektura mnie tak nie wciągnęłą, przeczytane od deski do deski

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *