Jędrny biust to niekwestionowany atrybut każdej kobiety. Jednym ze sposobów na osiągnięcie wymarzonego wyglądu biustu są ćwiczenia. Możesz je wykonywać zarówno w warunkach domowych, jak i na siłowni. Kobiety, szukając różnych sposobów na poprawę wyglądu swojego biustu, muszą wziąć pod uwagę, że najlepsze efekty uzyskają dzięki regularnym ćwiczeniom. Należy także pamiętać, że duży wpływ na wygląd kobiecego biustu ma codzienna postawa. Poprzez garbienie się, piersi nie mają oparcia i zaczynają opadać. Należy przywyknąć do postawy wyprostowanej ze ściągniętymi ramionami, wówczas nie tylko biust lepiej się prezentuje, ale także cała kobieca sylwetka.

Ćwiczenia na podniesienie biustu

Jeżeli nie masz czasu, ochoty lub z innych przyczyn nie chodzisz na siłownię, ćwiczenia na biust wykonasz bez problemu w domu. Poniżej przedstawiam najbardziej sprawdzone ćwiczenia na podniesienie biustu w domu.

Rozpiętki w pozycji siedzącej

Do wykonania tego ćwiczenia nie potrzebujesz dużo miejsca, a jako rekwizyty posłużyć mogą krzesło i hantle. Jeśli nie masz hantli, dobrą alternatywą mogą być butelki wypełnione wodą. Przedramiona należy unieść i skierować na bok, a ręce zgiąć pod kątem 90 stopni. Dłonie powinny trzymać butelki skierowane do wewnątrz. Półokrągłym ruchem trzeba wypychać butelki do przodu, tak jakby chciało się coś objąć. Potem butelki należy ze sobą połączyć, po chwili, gdy odczuwalny będzie skurcz mięśni, powrócić w ten sam sposób do pozycji wyjściowej.

“Wyciskanie” na leżąco

Kładąc się na równej, stabilnej powierzchni, najlepiej na podłodze wyścielonej matą, zegnij nogi w kolanach a stopy ustaw stabilnie na podłodze. Butelki trzymaj w dłoniach i wypychaj je do góry, uginając ręce w łokciach. Ćwiczenie należy wykonywać powoli w 3 seriach po 15 powtórzeń.

Pompki

Pompki należą do najbardziej efektywnych ćwiczeń na mięśnie klatki piersiowej. Dla pań mających problem ze standardowymi pompkami poleca się pompki kobiece, w których trakcie dolny ciężar ciała oparty jest na kolanach, a nie na palcach stóp. Do ćwiczeń dających równie wysoką skuteczność w podnoszeniu biustu zaliczamy także pompki przy ścianie oraz przenoszenie butelki za głowę w pozycji leżącej.

Ćwiczenia na podniesienie biustu na siłowni

Trening z hantlami

Ten rodzaj ćwiczenia nie tylko bardzo dobrze wpływa na mięśnie ramion, ale równie pozytywnie na mięśnie piersi. Podczas ćwiczeń z hantlami, utrzymując proste plecy, nabierasz nawyku prawidłowej postawy.

Ćwiczenia z taśmami TRX

Jest to trening angażujący wiele mięśni i wyszczuplający sylwetkę kompleksowo. Bezproblemowe odchylanie się do tyłu i przyciąganie taśmami, daje spektakularne efekty. Prawidłowe wykonywanie ćwiczenia wpływa na wygląd biustu.

Motylek

Jest to ćwiczenie na maszynie, mające na celu ujędrnienie i podniesienie biustu, jak również wzmocnienie mięśni pleców i ramion. Równie dobre efekty ćwiczeń na siłowni przynosi wyciskanie sztangi na klatkę piersiową na ławce płaskiej lub skośnej. Efekty ćwiczeń na podniesienie biustu są bardzo realistyczne i z całą pewnością rekompensują włożony trud. Na pewno biust zostaje uniesiony oraz znikają pierwsze oznaki starzenia skóry w jego obrębie. Poza tym ćwiczenia kształtują prawidłową postawę ciała, co ma bardzo duży wpływ na wygląd piersi.

Sprawdź też inne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *