haft diamentowy

Haft diamentowy jest coraz częściej spotykany i wybierany przez wielu jako forma zabawy, rozrywki. Jest to świetny pomysł na jesienne, długie wieczory dla osób, które uwielbiają kreatywne zajęcia. Może być to także super zestaw dla całej rodziny. To nie tylko zajęcie pozwalające na rozwój swoich umiejętności, ale to również niezwykły obraz, który wykonasz samodzielnie i będziesz mógł powiesić w swoim domu. Czym jest haft diamentowy i jak się go wykonuje?

Czym jest haft diamentowy?

Mozaika diamentowa zwana również haftem diamentowym to zajęcie z kategorii artystycznej. Za pomocą akrylowych kryształków, które są dodawane do zestawu oraz aplikatora, możesz stworzyć trójwymiarowy obraz. Haft diamentowy, chociaż brzmi jak trudne i skomplikowane zajęcie, to takie nie jest, mogą je wykonywać nawet dzieci. W zestawie otrzymujesz aplikator, zestaw kryształków oraz płótno ze wzorem. Każdy koralik ma swoje miejsce, które jest oznaczone legendą, dlatego za każdym razem musisz sprawdzić, gdzie prawidłowo go umieścić. Jedyne umiejętności, jakie powinieneś posiadać podczas całego procesu to zdecydowanie skupienie.

Pomysł na haft diamentowy przybył do Polski prosto z Chin. Mówi się także, że pierwsza tego typu mozaika pojawiła się już w Babilonie, ponieważ tam na tkaninie układano kamienie szlachetne, co bardzo przypomina współczesny haft diamentowy na płótnie. Poprzednikami tej dyscypliny są także witraże, a nawet szkło czeskie.

Jak wykonywać haft diamentowy?

W zależności od producenta instrukcja i sposób haftu może się nieco różnić. W haftdiamentowy.pl procedura ta jest niezwykle prosta. W zestawie otrzymujesz płótno ze wzorem, którego warstwa jest już klejąca i na niej przyklejasz diamenciki. Do tego również woreczek z kryształkami, które są ponumerowane według wzoru. To nie wszystko, producent również zapewnia specjalny aplikator, plastikowy pojemnik na przechowywanie koraliczków, a także suchy klej. Oczywiście w środku znajdziesz także instrukcje i indeks.

Aby rozpocząć pracę nad haftem diamentowym 30 × 40, przygotuj sobie wygodne miejsce pracy. Sprawdź, czy zestaw zawiera wszystkie potrzebne elementy. Płótno jest już pokryte warstwą kleju i żeby je zabezpieczyć, została na nie założona specjalna folia ochronna, którą należy zdjąć przed rozpoczęciem haftowania. Kryształki przesyp do dodanego plastikowego pojemnika, z którego łatwiej będzie Ci je wybierać, a także będziesz mieć pewność, że się nie zgubią. Następnie musisz połączyć symbole z numerkami diamencików. Weź aplikator i zanurz w kleju żelowym tzw. poduszce żelowej. Na końcówce aplikatora powinno zostać odrobinę kleju, do którego przyklei się kryształ. Później każdy z nich przyklejaj w odpowiednie miejsce na płótnie. Zaleca się nie odklejać całej folii ochronnej, jedynie fragment, który zostanie wyklejony podczas jednej sesji.

Haftdiamentowy.pl – stwórz własne dzieło sztuki

W haftdiamentowy.pl masz duży wybór np: haft diamentowy 30×40, to idealny rozmiar do zabawy, a obraz, który będziesz mógł powiesić. Możesz wybrać wzór ze zwierzętami, widokami, naturą, kolorami, krajobrazami, bajkami, graficznymi wzorami, jaki tylko chcesz. Każdy z nich po wykonaniu z pewnością prezentuje się niezwykle. To idealna rozrywka, a także dzieło, które ozdobi Twoje pomieszczenie.

Każdy wzór idealnie nada się dla zaawansowanego, jak i początkującego artysty. Taki obraz to świetny prezent dla osoby młodszej i starszej. Jeżeli znasz kogoś, kto jest miłośnikiem rękodzieła, to będzie to dla niego wymarzona niespodzianka. Jeżeli nie wiesz, jak zapełnić swój wolny czas zwłaszcza w chłodne, jesienne bądź zimowe wieczory, to jest to ciekawe rozwiązanie, które zdecydowanie pochłonie Cię bez pamięci. Praca nad haftem sprawi, że nie zauważysz mijających godzin. Warto do zabawy zaprosić bliskich, przyjaciół i wspólnie spędzić miło i radośnie czas. Uważa się również, że to zajęcie idealnie redukuje stres, pomaga się rozluźnić oraz może być również formą medytacji. To także wspaniały pomysł dla dzieci, aby rozwinąć ich umiejętności motoryczne oraz poprawić zdolność skupiania uwagi. Ta metoda może być także dobra jako rodzaj uspokojenia i wyciszenia.

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. Autor zna się na rzeczy – świetnie napisana treść

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *