Chcąc zadbać o zdrowy i naturalny wygląd twarzy, wiele kobiet decyduje się na skorzystanie z maseczek. Ostatnimi czasy szczególną popularnością cieszy się rozwiązanie sprowadzone do nas z Azji, którym są maseczki w płachcie. Są niejako uznawane jako sekret koreańskiej pielęgnacji. Obecnie można je dostać w każdej polskiej drogerii, jednak dlaczego warto z nich skorzystać i czy są lepsze od tradycyjnych?

Moda na maseczki w płachcie

W krajach zachodnich moda na maseczki w płachcie zaczęła się stosunkowo niedawno, jednak w Azji produkty tego rodzaju są stosowane od lat, szczególnie przez Koreanki. Są swego rodzaju opatrunkiem. Nasączona tkanina o odpowiednim kształcie świetnie przylega do twarzy, dzięki czemu skóra może pochłaniać znajdujące się w niej składniki aktywne. Wspomniana moda jest spowodowana między innymi natychmiastowymi efektami. Producenci wykorzystują różne substancje, wykonując maseczki w płachcie. To między innymi kwas hialuronowy, śluz ślimaka, aloes, witaminy, pantenol, alantoina, zielona glinka czy zielona herbata.

Maseczki w płachcie – właściwości

Podobnie jak “zwykłe” maseczki, również te w płachcie powinny być wybierane zgodnie z zapotrzebowaniem naszej skóry. Mogą mieć właściwości oczyszczające, kojące, przeciwzmarszczkowe, rozświetlające, wygładzające czy nawilżające. Produkty tego rodzaju posiadają wycięte otwory na usta, nos oraz oczy. Dzięki temu wykonywanie w nich codziennych czynności jest w pełni komfortowe i nie grozi ryzykiem spływania specyfiku, ponieważ tkanina przytrzymuje serum. 

Skuteczność maseczek w płachcie

Maseczki w płachcie są doceniane za skuteczność, na co wpływa kilka faktów. Po pierwsze preparat jest rozłożony równomiernie na całej tkaninie i nie przesuwa się podczas noszenia. Dzięki temu działanie składników aktywnych jest równe na całej powierzchni skóry. Jak wspomnieliśmy wcześniej, maseczki działają natychmiastowo, a efekty ich użycia są porównywane do niektórych zabiegów kosmetycznych.

Maseczki w płachcie mogą nawilżyć skórę suchą, ograniczyć wydzielanie sebum w przypadku skóry tłustej. Doskonale odżywiają naskórek, poprawiają jego koloryt, mogą także wygładzać zmarszczki. Na ich skuteczność wpływa także fakt, że tkanina zapobiega ulatnianiu się składników aktywnych. 

Czy maseczki w płachcie są lepsze?

Można śmiało powiedzieć, że maseczki w płachcie są lepsze od modeli w formie pasty, kremu czy glinki, przynajmniej w większości przypadków. Jest to spowodowane wspomnianym faktem, że ściśle przylegają do skóry, dostarczając jej potrzebnych substancji. Tkanina sprawia także, że nie ulatniają się cenne składniki aktywne. Trzeba jednak dodać, że jakość kosmetyku zależy od danego producenta. Nie da się jednak dziwić współczesnej modzie na maseczki w płachcie, ponieważ mimo stosunkowo niskiej ceny zaskakują swoją skutecznością i są bardzo proste w stosowaniu. Po “zabiegu” często nie trzeba ich zmywać, wystarczy wklepać w twarz resztę serum.

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. Autor zna się na rzeczy – świetnie napisana treść

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *