Peeling cukrowy

Z wiekiem naturalny cykl odnowy skóry znacząco się zmienia. Możesz wspomóc swój wygląd, stosując kosmetyki złuszczające naskórek i przywracają skórze promienny widok. Kosmetykiem pomocnym w tego typu zabiegach są peelingi. Znakomicie odżywiają, nawilżają skórę, przygotowując ją do innych zabiegów.

Jak działa peeling cukrowy?

Zapewne zastanawiasz się co sprawia taki peeling cukrowy? Jak ten kosmetyk, złożony z cukru i innych dodatków, może mieć wpływ na stan Twojej skóry? Okazuje się, że peelingowanie ciała regularnie, może mieć bardzo korzystne oddziaływanie na wygląd skóry, ponieważ sam proces złuszczania powoduje, że wygląda zdrowiej. Może dzięki temu przyjąć składniki odżywcze z innych kosmetyków. Skóra łatwiej wchłania substancje naturalne i wygląda młodziej.

Jak zrobić peeling cukrowy samodzielnie?

Mimo że w tej chwili różnego rodzaju peelingi kupisz w każdej drogerii, warto przygotować kosmetyk samemu. W domowych akcesoriach znajdują się składniki naturalne, bogate w minerały, odżywiające i poprawiające barwę skóry. Bardzo łatwo zrobisz domowy peeling. Do przygotowania mieszanki potrzebujesz jedynie cukru i wybranego dodatku. Może to być dobrej jakości oliwa lub olej kokosowy. Świetnie sprawdzą się też różnego rodzaju soki owocowe i warzywne. Posiadają wiele składników odżywczych, które świetnie nawilżą Twoją skórę. W swojej kuchni znajdziesz z pewnością mnóstwo produktów, służące do stworzenia samodzielnie kosmetyku złuszczającego.

Peeling cukrowy, jak zrobić produkt gotowy do użytku?

Wystarczy, że w naczyniu wymieszasz 2 lub 3 składniki, a bazą w tym przypadku jest cukier. Możesz zatem wybrać zwykły, z powodzeniem też sprawdzi się cukier brązowy oraz trzcinowy. Dodatki dobierz według uznania, całość dokładnie wymieszaj. Produkt jest gotowy do użytku. Mieszankę nakładaj na skórę, delikatnie masując. Pozostaw na ok. 10 minut oraz spłucz ciepłą wodą. Skóra po zabiegu świetnie wchłania, warto wtedy zastosować krem witaminowy. Jeśli przygotujesz większą ilość peelingu, należy przechowywać go w lodówce.

Zastanawiasz się jak często stosować peeling cukrowy?

Zależy to na pewno od stanu Twojej skóry. Zabieg ten warto przeprowadzać regularnie,  przynajmniej raz w tygodniu. Tworząc tego rodzaju specyfiki samodzielnie możesz stosować je wymiennie, dobierając składniki do potrzeb Twojej skóry. Inne wymagania skóra ma latem, gdy jest narażona na promienie słoneczne. Zupełnie inne zimą, gdy mróz i wiatr pozbawia ją elastyczności. Wiesz już, co daje peeling cukrowy, jak wiele ma zalet. Następnie zastanów się, co masz w kuchni i stwórz swój własny kosmetyk. Wykorzystaj peeling cukrowy, znając jego działanie, poprawisz wygląd swojej skóry.

Rodzaje peelingów cukrowych:

  • Peelingi do ciała – najczęściej stosowane są gruboziarniste, mocno złuszczające peelingi o działaniu antycellulitowym i ujędrniającym. Jako dodatek do bazy świetnie sprawdzi się kawa oraz miód. Doskonale pasuje również cynamon.
  • Peelingi do twarzy – tworzone są na bazie zmielonego cukru. Skóra twarzy jest cieńsza i tym samym trzeba obchodzić się z nią delikatniej. Peelingi tworzone z przeznaczeniem na twarz powinny być drobnoziarniste. Świetnie sprawdzają się dodatki takie jak: olej kokosowy, miód, rozgniecione banany.
  • Peelingi do stóp – kosmetyki złuszczające do stóp, powinny mieć właściwości mocno peelingujące oraz nawilżające. Warto użyć cukru gruboziarnistego.

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. Fantastyczny artykuł, naprawde miło się czyta

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *