Depilacja woskiem

Depilacja woskiem to ceniona i popularna metoda usuwania niechcianego owłosienia u kobiet i mężczyzn. Wosk pozwala na uzyskanie niesłychanie precyzyjnych i trwałych efektów. Kobiety pokochały tą metodę, która wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jest bolesna, jeśli potrafimy się odpowiednio przygotować do zabiegu.

Depilacja woskiem – jak się przygotować?

Przygotowanie jest bardzo ważne przed wykonaniem zabiegu depilacji. Kobiety zadają sobie często pytanie, jak długie włoski powinny być zachowane do momentu wykonania zabiegu. Kosmetolodzy rekomendują zaprzestanie golenia na tydzień/dwa przed datą planowanego zabiegu, a okres zależy od indywidualnego tempa wzrostu włosa. Każda osoba, która chce mieć pewność, że długość włosków jest wystarczająca, powinna przestać golić powierzchnię ciała, która będzie depilowana, najlepiej ponad dwa tygodnie przed zabiegiem. Do depilacji woskiem zapuścić musimy włoski o długości co najmniej 3-4 mm. Osoba chcąca skorzystać z zabiegu depilacji woskiem musi przed zabiegiem zaprzestać korzystania z solarium, zabiegów złuszczających na bazie kwasów, jak również natłuszczania powierzchni ciała balsamami (zmniejszy się przyczepność wosku). Dzień przez zabiegiem zaleca się jest wykonanie peelingu gruboziarnistego.

Depilacja woskiem – jak często musimy ją wykonywać?

Na ile wystarcza depilacja woskiem? Regularna depilacja woskiem sprawia, że włoski na powierzchni naszego ciała, pod pachami, na nogach czy w okolicach bikini oraz twarzy stają się o wiele słabsze. Włos nie znika jednak na zawsze. Zabieg usuwania owłosienia woskiem należy powtarzać mniej więcej co 2-5 tygodni. Jest to kwestia indywidualna, jak gęste masz owłosienie i jak szybko rośnie. Pytanie więc, na ile starcza depilacja woskiem, jest bardzo orientacyjne. Przeważnie jednak idealny efekt utrzymuje się około 2-3 tygodni od zabiegu.

Przeciwskazania do wykonywania depilacji woskiem

Depilacja woskiem jest metodą bezpieczną, na którą decyduje się bardzo dużo osób. Występują jednak przeciwskazania do wykonywania tego typu zabiegu. Należą do nich m.in.: żylaki, zapalenie żył czy rozszerzone naczynia włosowate. Zbyt krótkie włosy również stanowią przeszkodę do wykonania zabiegu. Dlatego bardzo ważne jest ustalenie jak często należy wykonywać depilację woskiem, by była efektywna.

W domu czy w salonie?

Salony kosmetyczne oferują profesjonalne wykonanie zabiegu usuwania owłosienia metodą depilacji woskiem. Kosmetyczka rozgrzewa do odpowiedniej temperatury wosk, następnie nakłada go na naszą skórę. Później napina skórę i szybkim ruchem ściąga wosk (w przeciwnym kierunku do wzrostu włosa). Pierwszy zabieg jest najbardziej bolesny. Później skóra przyzwyczaja się do specyficznego uczucia. Efekt uzyskujemy natychmiast po zabiegu. Po pierwszych 24 godzinach, skóra może być zaczerwieniona, zwłaszcza przy pierwszych depilacjach.

Depilacja woskiem to innowacyjna metoda, która pozwala cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Maszynka i tradycyjne golenie odchodzą w zapomnienie.

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. Widać ogromną wiedzę i umiejętności pisarskie autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *