Peeling kawitacyjny uznawany jest za jeden ze najdokładniejszych sposobów oczyszczania skóry. Podczas zabiegu wykorzystuje się zjawisko kawitacji, które daje możliwość wytworzenia oraz zanikania w cieczy pęcherzyków gazowych. Pod wpływem ultradźwięków pęcherzyki rozkładają się, dzięki czemu stary i martwy naskórek zostaje sprawnie usunięty, a odsłonięte zostają zdrowsze warstwy skóry.  Skórę przed peelingiem należy odpowiednio przygotować, ważne jest także wykorzystanie odpowiedniego urządzenia do kawitacji. Sama procedura jest bezbolesna i dedykowana praktycznie każdemu rodzajowi skóry.

Kto powinien zdecydować się na zabieg peelingu kawitacyjnego?

Peeling kawitacyjny można wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, ale także w domu. Kawitacja w domu, po spełnieniu odpowiednich warunków, jest całkowicie bezpieczna oraz dużo tańsza. Zabieg ten przeznaczony jest do każdego typu skóry, bez względu na wiek oraz rodzaj i typ cery.  Jeśli borykasz się z cerą problematyczną, skłonną do przetłuszczania oraz powstawania wyprysków, zabieg ten jest idealny dla Ciebie. Kawitacja sprzyja dogłębnemu oczyszczeniu skóry, zmniejsza pory oraz ogranicza nadmierne wydzielanie sebum. Regularne zabiegi przyczyniają się do zmniejszenia stanów zapalnych oraz trądzikowych.

W odróżnieniu do peelingów chemicznych, peeling kawitacyjny w domu może być z powodzeniem wykonywany przez osoby z cienką i skłonną do podrażnień skórą. Jest idealnym rozwiązaniem dla posiadaczek cery suchej oraz z pierwszymi objawami starzenia się. Pomoże zredukować drobne zmarszczki, nawilży i doda blasku, a dodatkowo sprawi, że przebarwienia staną się mniej widoczne.

Jakie urządzenie do kawitacji wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jak wykonać peeling kawitacyjny w domu, pierwszą czynnością, jaką należy podjąć, jest wybór odpowiedniego urządzenia do kawitacji. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się ceną oraz liczbą dostępnych funkcji. Bardzo dobrze sprawdzi się urządzenie niewielkich rozmiarów, bezprzewodowe, które pozwoli precyzyjnie oraz komfortowo wykonać cały zabieg. Warto zwrócić uwagę, czy sprzęt jest wyposażony w wyświetlacz oraz czy posiada funkcję automatycznego wyłączania w przypadku przekroczenia szacowanego czasu zabiegu. Osoby szukające bardziej zaawansowanego urządzenia powinny swoją uwagę skierować na dodatkowe funkcje, takie jak jonoforeza czy sonoforeza.

 

Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?

Pierwszym krokiem do profesjonalnej kawitacji w domu jest przygotowanie skóry do zabiegu. W tym celu należy dokładnie oczyścić skórę oraz wykonać demakijaż. Zaleca się zdjęcie wszelkiej biżuterii oraz metalowych elementów i ozdób. Kolejnym etapem jest nawilżenie skóry, która ma być poddana zabiegowi odpowiednim płynem. Należy zwracać uwagę na stałe nawilżanie jej podczas peelingu kawitacyjnego, bowiem jest to kluczem do powodzenia całego procesu. Po dokonaniu powyższych czynności należy przez kilkanaście minut przesuwać urządzeniem umieszczonym pod kątem 45 stopni po skórze. Szpatułka skutecznie zbierze wszystkie zanieczyszczenia, które pojawiają się na w miejscu zabiegu.

Peeling kawitacyjny w domu powinien zakończyć się nałożeniem wybranego przez siebie kremu. Po zabiegu skóra jest sprężysta oraz wolna od wszelkich zanieczyszczeń. Peeling warto powtarzać przez okres do dwóch miesięcy w odstępach jednego tygodnia. Dla podtrzymania efektów warto przeprowadzać go przynajmniej raz w miesiącu.

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. profesjonalna treść, nic dodać, nic ująć

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *