Rozjaśnianie włosów cytryną

Każda kobieta ma czasami ochotę na eksperymenty z włosami. Wiele pań decyduje się na rozjaśnianie włosów chemicznymi sposobami. Niestety, metody inwazyjne mają wiele wad, a ponadto rozjaśnianie włosów farbowanych chemią może osłabić je i wpłynąć negatywnie na ich wygląd. Coraz popularniejsza staje się natomiast świadoma, naturalna pielęgnacja. Dobre efekty może przynieść domowe rozjaśnianie włosów cytryną.

Sok z cytryny na włosy

Stosowanie cytryny na włosy jest starym trikiem. Po tym zabiegu pielęgnacyjnym dobrze wychodzić na słońce, ponieważ włos otwiera się pod wpływem ciepła, a rozjaśniacz oddziałuje wtedy na jego kolor. W przypadku osób z bardzo ciemnymi włosami istnieje ryzyko, że efekt nie będzie zadowalający. Trycholodzy podkreślają, że ta metoda sprawdza się najlepiej w przypadku włosów o jasnym lub średnim odcieniu. Należy pamiętać, że sam sok z cytryny może podrażniać skórę głowy, dlatego trzeba połączyć go z przegotowaną wodą. W celu uzyskania najlepszego efektu zabieg powinien być przeprowadzany codziennie przez kilka dni, choć wiele zależy od kondycji włosów. Cytryna sprawi także, że włosy będą lśniące i gładkie.

Jak rozjaśnić włosy cytryną krok po kroku

Do zabiegu potrzebny jest świeży sok z cytryny. Jedną połówkę owocu należy wycisnąć do miski i rozcieńczyć z wodą. Tę miksturę trzeba wymieszać i przelać do butelki z atomizerem. Następnie możesz zdecydować się na jedną z dwóch opcji. Pierwsza z nich to aplikacja płynu na suche, umyte wcześniej włosy. Należy zawinąć je w ręcznik i odczekać około trzydziestu minut. Po tym czasie spłucz miksturę letnią wodą. Powtarzaj te czynności codziennie, aż do uzyskania pożądanego efektu. Drugi sposób to naniesienie mikstury na włosy przed myciem. Gdy spryskane włosy wyschną, umyj je lub w celu uzyskania lepszego efektu wystaw przed myciem na działanie promieni słonecznych, najlepiej na  –2 godziny. Nie używaj do zabiegu zbyt dużo soku z cytryny, ponieważ włosy mogą stać się sztywne. Jeśli jednak Ci się to przytrafi, po umyciu powinny znów stać się naturalnie miękkie. Rozjaśnianie włosów cytryną jest metodą łatwą i tanią, choć nieco czasochłonną – na efekty trzeba trochę poczekać, a w przypadku osób z ciemnymi włosami mogą one nie być spektakularne. Jest to jednak skuteczny, naturalny sposób, który nie uszkodzi struktury włosa w przeciwieństwie do produktów o chemicznym składzie.

Jak pielęgnować rozjaśnione włosy?

Włosy po rozjaśnianiu wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Inaczej mogą stać się suche i wrażliwe. Dobrym rozwiązaniem, by temu zapobiec, jest regularne nawilżanie ich olejem odpowiednim do ich porowatości. Produkty do olejowania powinny mieć także naturalnie jasny kolor. Ponadto ważne jest stosowanie masek i odżywek dostarczających włosom emolientów, protein i humektantów. Należy także ograniczyć narażanie ich na wysokie temperatury i korzystanie z urządzeń takich jak lokówka oraz suszarka, ponieważ nie wpływa to korzystnie na ich kondycję.

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. Autor zna się na rzeczy – świetnie napisana treść

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *