Żelowe paznokcie

Paznokcie żelowe wciąż cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet. Pozwalają nie tylko przedłużyć naturalną płytkę, ale również odbudować paznokieć i wzmocnić jego strukturę. Niemniej jednak usunięcie żelu z paznokci może sprawiać nie lada problem.

Usuwanie żelu za pomocą acetonu

Pierwszym ze sposobów na pozbycie się żelu z paznokci jest użycie acetonu. Można go zakupić w sklepie z kosmetykami – średniej wielkości butelka kosztuje jedynie kilka złotych. Aceton ma jednak jedną, podstawową wadę, a mianowicie wysusza skórki. Dlatego też przed przystąpieniem do pracy, należy zabezpieczyć je wazeliną bądź innym preparatem natłuszczającym. Następnie wystarczy namoczyć bezpyłowy wacik w acetonie i przyłożyć do paznokcia. Całość dobrze jest przykryć folią aluminiową, tak aby mieć pewność, że dobrze przywiera do płytki. Żel powinien być poddany działaniu acetonu przez około 20-30 minut. W tym czasie można wykonywać inne czynności, jednak trzeba uważać, aby wacik nie odkleił się od paznokcia. Po około 20 minutach należy ściągnąć folię z wacikami – wraz z nimi z paznokci powinien zejść żel. Resztki można delikatnie podważyć patyczkiem. Jeśli żel nadal trzyma się na paznokciach, należy ponownie przyłożyć do nich wacik z acetonem. Po ściągnięciu warto użyć kremu pielęgnacyjnego do paznokci oraz oliwki do skórek.

Zdejmowanie żelu za pomocą pilnika

Jak zdjąć paznokcie żelowe, gdy są one odporne na działanie acetonu? Otóż niektóre rodzaje żeli nie rozpuszczają się pod wpływem substancji, dlatego należy użyć pilnika, aby się ich pozbyć. Jest to nieco trudniejszy sposób, który wymaga sporej uwagi i dokładności. Przede wszystkim należy skrócić paznokcie za pomocą cążek. Następnie gruboziarnistym pilnikiem piłować sztuczny paznokieć, aż do momentu dotarcia do naturalnej płytki. Kolejno przy pomocy drobnoziarnistego pilnika należy usuwać resztki żelu. Należy przy tym uważać, aby nie przepiłować naturalnej płytki. Sama procedura zdejmowania paznokci żelowych za pomocą pilnika trwa dosyć długo, natomiast po jej zakończeniu należy nawilżyć płytkę paznokcia oraz skórki.

Jak zdjąć żele?

Teoretycznie zamiast pilnika można użyć specjalistycznej frezarki. Praca z nią wymaga jednak posiadania sporych umiejętności – specjaliści rekomendują, aby osoby bez odpowiedniego przeszkolenia nie wykorzystywały frezarki do zdejmowania paznokci żelowych. Co więcej, sama frezarka jest stosunkowo drogim sprzętem, w szczególności gdy mowa o sprzętach naprawdę dobrej jakości. W praktyce warto więc wybrać jeden z powyższych sposobów na samodzielne zdejmowanie paznokci żelowych. Należy jednak pamiętać o tym, że samo pozbycie się żelu to dopiero połowa sukcesu. Należy dodatkowo wykonać zabiegi, które zregenerują płytkę paznokcia i odżywią skórki. Standardowo specjaliści zalecają użycie kremu i oliwki do skórek, jednak gdy płytka paznokcia została uszkodzona przy zdejmowaniu żelu, warto dodatkowo zastosować odżywkę regenerującą.

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. Rzetelny artykuł na wysokim poziomie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *