Na początku romantycznej relacji z drugim człowiekiem jesteś pełna nadziei i ufności. Wierzysz, że wybranek Twojego serca jest tym właściwym i że spędzicie ze sobą długie lata przepełnione szczęściem. Niestety, nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć przyszłości. Nie wszystkie związki są w stanie przetrwać, co jest zupełnie naturalne. Jeżeli zdałaś sobie sprawę z tego, że wasze drogi powinny się rozejść, choć wciąż pałasz sympatią do swojego partnera, z pewnością zastanawiasz się, jak zerwać z chłopakiem, żeby go nie zranić.

Wykazać się zrozumieniem i empatią oraz zachować szczerość 

Po pierwsze – zrób to osobiście. Umów się z nim na spotkanie i przeprowadź szczerą rozmowę. Nie ignoruj połączeń przychodzących lub prób nawiązania przez niego kontaktu. Nie informuj go o tym także poprzez wiadomość SMS albo e-mail. Nie ma znaczenia to, jak umiejętnie byłyby one napisane, gdyż ich adresat bez wątpienia poczułby się urażony tym, że kończysz wasz związek w taki sposób. Mógłby uznać, że znaczył dla Ciebie tak niewiele, że nie znalazłaś nawet chwili czasu na to, by spojrzeć mu w oczy i przekazać tak istotną wiadomość. Aby łagodnie zerwać z chłopakiem, najlepiej wybrać dobrze znane miejsce, które nie wywołuje negatywnych uczuć. Ważne jest, żeby nie było w nim zbyt wielu innych osób, byście mogli cieszyć się stosowną prywatnością i warunkami sprzyjającymi konwersacji. Staraj się zachować spokój i wystrzegaj się zbędnych emocji. Zrezygnuj z kłamstw i wytłumacz, dlaczego podjęłaś tak trudną decyzję. Jasno formułuj swoje myśli, jednak nie prowadź monologu – uważnie słuchaj tego, co ma do powiedzenia partner. Nie ma jednej skutecznej recepty, która pozwoliłaby Ci się dowiedzieć, w jaki sposób zerwać z chłopakiem, żeby go nie zranić. Musisz reagować instynktownie, a zarazem taktownie. Nie wiesz, jak na informację o rozstaniu zareaguje Twój dotychczasowy ukochany, dlatego dobrze przygotuj się na różne ewentualności.

Jak zerwać z chłopakiem i go nie zranić?

Nie spiesz się i mów powoli, zaznaczając, że nie zrobił nic złego oraz że dokładnie przemyślałaś ten wybór. Jeśli Ci na nim zależy, wyraź chęć pozostania w przyjacielskiej relacji oraz z uśmiechem na twarzy przypomnij o pięknych chwilach, które razem spędziliście. Jeśli zastanawiasz się, jak delikatnie zerwać z chłopakiem, nie szczędź mu komplementów, jednak nie przesadzaj z ich liczbą, aby nie zabrzmiały sztucznie. Podniesie go to na duchu i pomoże odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Istnieje ryzyko, że rozmówca nie przyjmie dobrze informacji o zakończeniu waszej relacji o charakterze romantycznym. Nie daj się ponieść emocjom, nie odpowiadaj na prowokacje, a wszelkie bezpodstawne zarzuty odpieraj przy pomocy logicznych wyjaśnień. Zachowaj zimną krew, a bardzo możliwe, że pierwszy szok i wzburzenie Twojego byłego partnera szybko miną i ponownie stanie się on godnym uwagi rozmówcą. Jeżeli nie jesteś pewna, jak delikatnie ująć swoją wypowiedź, spróbuj przećwiczyć tę rozmowę z bliską przyjaciółką. Pozwoli Ci się to odstresować i nieco oswoić z zaistniałą sytuacją.

Sprawdź też inne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *