Mikrodermabrazja

Pośród szeregu różnych zabiegów pielęgnacyjnych, które możemy wykonać samodzielnie domu, mikrodermabrazja może być wyborem idealnym. Nadaje się do każdego rodzaju skóry, zarówno tej z trądzikiem, jak i z oznakami starzenia. Sprawdzi się również dla osób o cerze normalnej. Jak wykonać mikrodermabrazję krok po kroku? Jak się do niej przygotować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Mikrodermabrazja w domu – na czym polega zabieg?

Zanim dowiesz się, jak wykonać zabieg w domu, wyjaśnimy, na czym w ogóle polega mikrodermabrazja. Najprościej można ją określić jako złuszczanie obumarłego naskórka, który uległ zrogowaceniu. Zabieg ten wykonywany jest za pomocą urządzenia do mikrodermabrazji wyposażonego w głowice ścierające. Od ich rodzaju, zależy rodzaj wykonywanego zabiegu. Wyróżnić można mikrodermabrazję diamentową, tlenową czy też korundową. Każda z nich ma różne zastosowanie i nadaje się do różnych typów skóry. Jeżeli Twoja jest delikatna i wrażliwa, a do tego podatna na podrażnienia, doskonale sprawdzi się mikrodermabrazja diamentowa – w domu również można ją wykonać.

Jak wykonać zabieg mikrodermabrazji?

Tuż przed przystąpieniem do wykonania zabiegu niezbędne będzie dokładne oczyszczenie skóry twarzy. W ten sposób można usunąć nadmiar sebum i pozbyć się zanieczyszczeń. Kolejnym krokiem jest włączenie urządzenia do mikrodermabrazji i przyłożenie jego głowicy do skóry pionowo. Oczyszczanie powinno się zaczynać od brody, delikatnym ruchem przesuwaj głowicę w stronę ust. Kolejnym krokiem jest oczyszczanie grzbietu nosa i jego płatków. Kiedy te partie zostały już oczyszczone, należy przejść do czoła i zająć się nim od środka w kierunku boków. Na samym końcu przechodzimy do policzków, zaczynając od ich dołu, kierując się ku górze i na boki.

Po tym etapie cały zabieg można uznać za zakończony. Wtedy jest czas na to, by użyć delikatnego toniku, który wyrówna pH skóry. Czy konieczne jest stosowanie specjalnych kosmetyków do mikrodermabrazji? Nie ma takiej konieczności, warto jednak wybierać takie preparaty, które są dostosowane do potrzeb Twojej skóry. Zalecane jest użycie środków nawilżających, które zadbają i odpowiednio nawilżą nową warstwę naskórka. Warto pamiętać, by przez 24 godziny od zabiegu unikać chodzenia na saunę i basen, a także nadmiernej ekspozycji na słońce. Pamiętaj, że w celu uzyskania najlepszych efektów ważne jest systematyczne przeprowadzanie zabiegu.

Mikrodermabrazja – jakie są korzyści?

Efekty mikrodermabrazji są zauważalne bardzo szybko – opinie wielu kobiet to potwierdzają. Skóra zostaje właściwie odżywiona, a jej kondycja znacznie się poprawia. Tuż po zabiegu możemy zobaczyć znaczną różnice w jej wyglądzie, polegającą na wyrównaniu kolorytu. Skóra nabiera blasku oraz świeżego, młodzieńczego wyglądu. Regularne stosowanie tej metody może prowadzić do spłycenia zmarszczek, a także usunięcia blizn czy przebarwień. Jest to wynik pobudzania krążenia i procesów syntezy włókien kolagenowych. Znaczną poprawę możemy zauważyć także w przypadku skóry trądzikowej – zmiany pojawiają się rzadziej, znikają zaskórniki, a pory się zamykają.

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. Ogrom informacji w tej treści jest niesamowity

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *