Trudno wyobrazić sobie kompletny makijaż bez podkreślonych brwi. Tworzą one ramę dla oczu i nierzadko nadają wystarczającej wyrazistości twarzy nawet wtedy, gdy nie posiadasz na niej żadnych innych kosmetyków kolorowych. Jeżeli interesujesz się tym, co w modzie piszczy, z pewnością wiesz, że jednym z największych trendów już od kilku lat są brwi na mydło. Charakteryzują się one nie tylko nienagannym wyglądem, ale dzięki bardzo mocnemu utrwaleniu włosków są także niezwykle praktyczne. Zastanawiasz się jak ułożyć je samodzielnie, w domowym zaciszu? Poniżej znajdziesz kilka cennych rad, które pomogą Ci w uzyskaniu pożądanego efektu!

Jak zrobić brwi na mydło? To łatwiejsze niż mogłabyś przypuszczać! 

Dzięki temu poradnikowi bez najmniejszego kłopotu zrobisz brwi na mydło krok po kroku. Zacznij od dokładnego ich oczyszczenia przy pomocy płynu micelarnego bądź olejku do demakijażu. Nie może znajdować się na nich podkład, korektor czy puder, gdyż znacząco utrudniłoby to cały proces. Jakie mydło zapewni Ci najlepsze rezultaty? Między innymi naturalne w kostce, pozbawione zbędnych substancji zapachowych, które zapewne masz w swojej łazience. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie ku temu, by zainwestować w specjalne mydełka do układania brwi, które posiadają nieco bardziej żelową konsystencję. Używając standardowego produktu, musisz zwilżyć go wodą, tonikiem lub hydrolatem. Następnie przejdź do kolejnego kroku, którym jest nabranie na szczoteczkę odpowiedniej ilości specyfiku. Nie warto go oszczędzać, bowiem im więcej go będzie, tym lepsze utrwalenie uzyskasz. Przyłóż szczoteczkę dość mocno do skóry i zacznij wyczesywać włoski w górę, nadając im pożądany kształt. Rób to aż do otrzymania satysfakcjonującego Cię rezultatu oraz pozbycia się ewentualnego nadmiaru mydła. Po skończeniu tej czynności zaczekaj kilka minut, dociśnij brwi palcem tak, by właściwie się ze sobą połączyły oraz zajmij się oczyszczaniem skóry wokół nich. Spora część zadania już za Tobą! Jeżeli posiadasz gęste i ciemne włoski, wystarczy, że podkreślisz je obrysowując ich dolną krawędź przy pomocy korektora. Dzięki temu będą wyglądały na równe i profesjonalnie ułożone. Gdy nie masz tyle szczęścia, przejdź do kolejnego kroku.

Brwi niczym z salonu kosmetycznego

Teraz czeka Cię etap, który wymaga sporej precyzji. Jest to wypełnienie braków w brwiach polegające na zakryciu prześwitów, które skutkuje optycznym zagęszczeniem i ujednoliceniem. Zrobisz to przy pomocy cieni lub pomady, które najlepiej będzie wklepać w wybrane miejsca. Ciekawą opcją są także specjalne pisaki oraz kredki. Sama zdecyduj, który z tych wariantów preferujesz. Najrozsądniej będzie wybrać kosmetyk w odcieniu najbardziej zbliżonym do koloru Twoich naturalnych włosków. Istnieją jednak okazje, podczas których pragniesz mieć mocniej podkreślone brwi. Wtedy sięgnij po ciemniejsze cienie, zapewniające stosowną głębię jednak nie przesadzaj, by uniknąć efektu przerysowania. W przypadku metody układania brwi na mydło przed i po robi ogromną różnicę. Przekonaj się o tym!

Sprawdź też inne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *