Wiele osób wierzy we wróżby, przesądy, znaki zodiaków czy znaczenie snów. Bardzo często jest tak, że ludzie wierzący w moce nadprzyrodzone decydują się na ich realizację lub dążenie do ich osiągnięcia. Dla wielu znaczenie snów jest przepowiednią, która lada moment się spełni.

Skąd się biorą sny?

Sny to tak naprawdę wytwór ludzkiej wyobraźni. Mózg pracuje mimo tego, że człowiek śpi, przy czym organ w naszej głowie wytwarza obrazy, które nam się śnią. Bardzo często są modyfikacją naszych, pragnień, problemów czy trosk. Wszystko to, co zaprząta ludzką głowę w ciągu dnia, mózg przetwarza  na własne obrazy, które pokazuje we śnie. W tym tekście zostanie wyjaśnione, jakie znaczenie ma dla człowieka sen, w który widzi ślub.

Co oznacza sen, w którym pojawia się ślub?

Znaczenie konkretnego snu można czytać na kilka sposobów, wszystko zależy od tego, w jakiej sytuacji się pojawia, a także od osoby, której  się śni. Jeśli człowiekowi śni się po prostu sen o ślubie, może to oznaczać, że przeciwieństwa się spotkają bądź powstaną nowe konflikty czy nieporozumienia w życiu. Najczęściej jednak śniący się ślub oznacza wyzwania, który będziemy musieli stawić czoła.

Sen o własnym ślubie

Bardzo często w takich snach głównym jego bohaterem jest osoba, która właśnie śni. W takim wypadku znaczenie jest właściwie jednoznaczne. W życiu szykują się poważne zmiany i mogą pojawić się kłopoty, które jednak nietrudno będzie rozwiązać. Inaczej jest w przypadku osoby, która jest samotna, a w śnie staje przed ołtarzem. Według sennika mara nocna o takim ślubie oznacza chęć nawiązania stałej, bezpiecznej relacji, u boku drugiej osoby.

Ślub, który się nie odbył

Taki sen nie kojarzy się z niczym przyjemnym i jedno z dwóch jego znaczeń rzeczywiście takie jest. Wszystko zależne jest od tego, dlaczego śniony ślub się nie odbył. Jeśli ceremonia została przerwana z jakiegoś nietypowego powodu, to sen może oznaczać wątpliwości co do drugiej połówki, które pojawiły się w umyśle śpiącego. Taki sen może być też oznaką obawy przed poważnymi decyzjami i ich konsekwencjami. Natomiast jeśli ślub się nie odbył, ponieważ jedno z małżonków uciekło sprzed ołtarza, może to oznaczać, że pojawią się problemy, które lada moment się rozwiążą.

Przygotowania do ślubu. Co mówi sennik?

Jeśli we śnie pojawiają się przygotowania do własnego ślubu, to można liczyć na dobrą wróżbę. Taki sen oznacza dobre zmiany w życiu bądź szczęście i radosne chwile. Natomiast jeśli we śnie pojawiają się przygotowania do czyjegoś ślubu, to całkiem prawdopodobne jest odczucie zazdrości szczęścia innej osoby. Jak widać powyżej sen o ślubie może mieć wiele znaczeń, jednak czasami pojawiają się też inne symbole związane z tą ceremonią. Może być to sam welon, suknia ślubna, ołtarz w kościele czy chociażby obrączka ślubna. Każdy taki detal ma odrębne znaczenie i można je czytać na wiele sposobów. Nie należ jednak nadinterpretować znaczenia snów, dodawać czegoś od siebie bądź brać ich dosłownie. Czasami mózg ludzki po prostu płata figle.

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. Artykuł na medal, mnóstwo przydatnych informacji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *