Tatuaże coraz częściej zdobią ciała otaczających nas osób. Jedni traktują je jak dekorację, przykuwającą wzrok grafikę pasującą do stylu ubierania czy podkreślającą charakter właściciela. Druga grupa podchodzi do tatuaży bardzo poważnie i duchowo. Każdy umiejscowiony na ciele rysunek musi coś symbolizować, znaczyć więcej i zawierać ciekawą historię.

Symbolika w sztuce tatuażu

Znaczenie tatuażu motyla można rozumieć na dwa sposoby. Symbol to zarówno szczęście, natchnienie i lekkość, ale równocześnie świadomość śmierci i mijającego piękna. Motyl reprezentuje silne emocje, takie jak radość, miłość do otaczającego świata, poczucie wolności i niezależności. Tatuaż motyla jest świetnym sposobem na wyrażenie wesołej natury, pozytywnych emocji i niepoświęcanie czasu na rozpamiętywanie złych chwil. Znaczenie tatuażu motyla może także reprezentować świadomość upływającego czasu, krótkotrwałość szczęśliwych chwil i nieuniknione przemijanie wszystkiego, co nas otacza. Motyle, pomimo swojego piękna, zawsze będą kojarzone ze śmiercią i przemianą z uwagi na swój krótki okres życia. Tatuaż jest popularnym i często wybieranym wzorem, ponieważ jest piękny i niesie ze sobie ciekawe przesłanie.

Dla kogo będzie odpowiedni tatuaż z motylem?

Symbol motyla to bez wątpienia doskonały kandydat na tatuaż dla kobiety. Wzór jest bardzo ładny i delikatny, co odzwierciedla kobiecą naturę. Jeśli marzysz o swoim pierwszym tatuażu, ale nie chcesz nic krzykliwego lub boisz się, że wybrany wzór nie będzie do Ciebie pasował – tatuaż motyla jest wyjątkowo uniwersalny i przyjemny w odbiorze. Na skórze będzie prezentował się dziewczęco i subtelnie. Może stać się ważną pamiątką zmiany, metamorfozy, którą się przeszło. Może dotyczyć to zmiany pracy lub miejsca zamieszkania, zakończenie toksycznej relacji, a nawet zgłębienie swojej świadomości, osiągnięcie dojrzałości czy zaakceptowanie swoich wad.

W jakim miejscu wytatuować motyla?

Umiejscowienie tatuażu zależy od wielu czynników. Czy chcemy się nim pochwalić, a może zachować tylko dla siebie? Jaka będzie wielkość wzoru? Ważny jest także stan skóry w miejscu branym pod uwagę na wykonanie tatuażu. W jej obszarze nie mogą występować świeże blizny czy znamiona. Tatuaż motyla na przedramieniu, od wewnętrznej strony zaraz pod zgięciem łokcia jest bardzo często wybieranym miejscem. Można ukryć go pod ubraniem albo podkreślić, nosząc krótsze rękawy i ciekawą biżuterię. Drobny symbol motyla można ukryć za uchem, w okolicach nadgarstka lub dłoni, albo umieścić przy kostce nad stopą. Odchodzi się od popularnych kiedyś tatuażu w dolnej części pleców, a przenosi je wyżej – pod linię włosów lub środek pleców.

Przygotowanie wzoru motyla

Tatuaż wzoru motyla daje nieograniczone możliwości tworzenia. Można wykonać go w klasycznym, biało – czarnym stylu metodą „dot work”, gdzie tatuaż będzie wyglądał jak szkic na skórze. Możesz zdecydować się na wykonanie malunku w formie klasycznej, z mocnym konturem i żywymi kolorami lub postawić na styl akwarelowy, który wygląda jak obraz na ciele. Dla fanek bardziej realistycznych motywów dobrym wyborem będzie tatuaż motyla 3d, którego cieniowanie nadaje żywy wygląd rysunkowi. Jeśli sam motyl to dla Ciebie za mało, tatuaże można łączyć i wyrazić więcej. Tatuaż motyl z kwiatem róży może oznaczać nową, romantyczną miłość u boku osoby, która sprawia, że czujesz się wolna i piękna.

Motyl nocny – wersja alternatywna

Ostatnio szczególną popularnością cieszą się tatuaże ćmy. Ta forma wyrazu ma w sobie trochę mroczniejszą symbolikę – można rozumieć jako łącznikami między światem żywych i umarłych, nawiązuje także do niedoskonałości, które każdy z nas w sobie odnajduje. Ćma może być więc symbolem zaakceptowania siebie takimi, jakimi jesteśmy, przeżycia ciężkich chwil lub gotowości do podejmowania ryzyka, jak ćma zbliżająca się do światła płomienia.

Tatuaż motyl – cena

Wybór wzoru na tatuaż mówi dużo o indywidualności osoby. Ukryty przekaz może zostać umieszczony nawet w najmniejszym, minimalistyczny wzorze. Cena tatuażu motyla zależy od wielkości samego rysunku oraz stylu. Jeśli zastanawiasz się nad wzorem, warto zacząć poszukiwania odpowiedniego artysty dużo wcześniej i zapoznanie się z jego portfolio, aby mieć pewność, że będzie w stanie wyrazić na Twojej skórze to, na czym najbardziej Ci zależy.

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. artykuł pełen przydatnego info, świetnie napisany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *